Draudimo teorija


Draudimo esmė ir būtinumas. Draudimas. Rizika. Draudimo veiklos skirstymas (klasifikavimas). Asmens draudimui. Turto draudimas. Atsakomybės draudimas. Draudimo veiklą reglamentuojantys teisės aktai. Draudimo įmokos, tarifai ir išmokos. Draudimo bendrovių įmonių aplinka. Draudimo sutartis ir jos sudedamosios dalys. Asmens draudimas. Nelaimingų atsitikimų draudimas. Draudimas ligos atveju. Turto draudimas. Civilinės atsakomybės draudimas. Draudimo tarpininkai ir tarpininkavimas. Bendrasis draudimas ir perdraudimas.

Draudimo įmonės kaip ir kiti ūkinės veiklos subjektai draugia savo turtą ir su jų veikla susijusias rizikas. Viena draudimo bendrovė kitoje bendrovėje gali apdrausti ne tik turtą, bet ir iš draudėjų perimtas rizikas, šis procesas vadinamas perdraudimu. Perdraudimas-tai draudimo bendrovės apsidraudimas kitoje draudimo ar perdraudimo įmonėje. Perdraudimo operacijos įforminamos sudarant sutartis su užsienio draudimo ar perdraudimo įmonėmis. Perdraudimo operacijose dalyvauja perdraudikai ir perdraudėjai. Perdraudikas- tai draudimo bendrovė apdraudžianti kitą draudimo bendrovę. Perdraudėjas – tai draudimo įmonė perdrausianti savo prisiimtinos rizikos dalį kitai draudimo ar perdraudimo įmonei. Bendrasis draudimas atlieka pirminio rizikos išskaidymo f-ją.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (2764 žodžiai)
  • Universitetas
  • Odeta
  • Draudimo teorija
    10 - 4 balsai (-ų)
Draudimo teorija. (2013 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudimo-teorija.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 11:16
×
105 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo