Draudimo veikla Danijoje


Įvadas. Danijos draudimas. Gyvybės draudimas. Pensijų fondai. Ne gyvybės draudimas. Automobilio draudimas. Kelionės nuosavu automobiliu už Danijos ribų. Buitinės technikos draudimas. Pastatų draudimas. Civilinės atsakomybės draudimas šunims. Komercinis draudimas. Nuosavo verslo draudimas. Tarptautinis Asmens sveikatos draudimas. Išvados. Literatūra.


Danijos draudimo pramonė yra labai konkurencinga su vienu iš aukščiausių draudimo tankių pasaulyje. Svarbiausių veiksnių, turinčių įtakos Danijos draudimo pramonės veiklai per pastarąjį dešimtmetį yra nuožmi konkurencija ne gyvybės segmente ir vis daugiau rizikos yra saugoma draudikų.

Pasak CAGR (susidaręs metinis augimo rodiklis) Danijos draudimo pramonė augo 4,1%, kuri pirmiausia buvo remiama pagal gyvybės draudimo segmento. Finansų krizės, Europos skolų krizė ir akcijų ir obligacijų kainų kritimas sukėlė nuostolių draudimo pramonėse, kuria buvo tikimasi priversti Danijos draudimo bendrovėms padidinti savo politikos kainas ir plėsti savo vartotojų bazes per prognozuojamą laikotarpį.

Pašalpos sudarė didelę dalį Danijos gyvybės draudimo segmento ir suvaidino svarbų vaidmenį sudarant bendrą gyvenimo segmentą per apžvalgos laikotarpį. Danijos gyvybės draudimo įmonės sufokusavo perėjimą nuo tradicinių draudimo sutarčių su minimalaus grąžinimo garantijomis į labiau aiškius gaminius, kai apdraustasis nebegali prisiimti daugiau investicinių rizikų.

Nors draudimo pramonė Danijoje yra maža, lyginant su kitomis išsivysčiusiomis rinkomis, ji įgauna pagreitį ir rodo augimo požymius. Danijoje draudimo rinka yra labiausiai išvystyta Skandinavijos regione.

Danijoje yra daug draudimo bendrovių ir draudimo agentūrų, kurioms neleidžiama tarpininkauti draudime, nebent draudimo agentūra ar valdymo įmonė buvo įregistruota danų Draudimo asociacijos draudimo agentūros registre.

Gyvybės draudimas, aviacijos draudimas, turto draudimas yra dominuojantis rinkos segmentas Danijoje. Čia galima rasti daug registruotų draudimo įmonių, kurios teikia nereikalaujančios pastangų ir greitas draudimo paslaugas. Taip pat draudimo įmonės gali suteikti naudingų patarimų šioje srityje. Būna atvėjų, kad kartais draudimo bendrovės atsisako grąžinti visus mokesčius parodydamos kai kuriuos smulkius pasiteisinimus, todėl norint susigrąžinti visus mokesčius gali prireikti samdytis profesionalius advokatus. Bet bėgant laikui, klientų aptarnavimo ir paramos situacija pagerėjo daug kartų.

Priklausomai nuo kai kurių veiksnių, žmonės imasi draudimo polisus. Šie veiksniai yra:

Kaip matome PFA ir Dancia dominuoja gyvybės draudimo rinkoje. Topdanmark užima šeštą vietą tarp komercinių įmonių.

Kaip matome, Tryg yra rinkos lyderis ne gyvybės draudime su 19,0%. Topdanmark turi 17,5% ir tapo antra pagal dydį Danijos draudimo bendrove.

  • Draudimas Referatas
  • Microsoft Word 140 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2220 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eimantas
  • Draudimo veikla Danijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Draudimo veikla Danijoje. (2016 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudimo-veikla-danijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:19
×