Draudimo veikla Lietuvoje


Įvadas. Draudimas ir jo veikla. Draudimo istorija. Draudimo raida Lietuvoje. Draudimo rinka. Ne gyvybės draudimas. Gyvybės draudimas. Draudimo rinka Lietuvoje. Draudimo veikla Lietuvoje. Draudikai veikiantys Lietuvoje. Pagrindiniai draudimo matai. Draudimo prasiskverbimas. Draudimo tankis ir išsiplėtimas. Draudimas Lietuvoje. Lietuvoje veikiantis gyvybės ir ne gyvybės draudimai. Draudimo dinamika. Draudimo rinkos pagal pasirašytas įmokas 2010 metais. Draudimo sutarčių portfelių struktūros. Draudimų portfeliai pagal pasirašytas įmokas 2010 metais. Swedbank Life Insurance ir SEB bankų teikiamos gyvybės ir ne gyvybės draudimo paslaugos. Išvados. Literatūra.

Tema yra aktuali tuo, kad Lietuvoje yra susikūrusių daug įmonių, kurios teikia įvairias draudimo paslaugas. Išsiaiškinti šių draudimo įmonių veiklą ir tipus. Draudimo rinka yra naudinga kiekvienam žmogui, siekiančiam nelaimės atveju gauti draudiminę išmoką.

Tikslas: išanalizuoti draudimo tipus, veiklą ir jų taikymo galimybes Lietuvoje.

Uždaviniai:

1.remiantis literatūros šaltinių informacija pateikti draudimo priemonių atsiradimo priežastis Lietuvoje;

2.išanalizuoti pagrindinių gyvybės ir ne gyvybės draudimo tipų veiklą;

3.pateikti ir palyginti gyvybės ir ne gyvybės draudimų veiklą Lietuvoje;

4.palyginti kokias draudimo paslaugas teikia Swedbank ir SEB bankai.

Tyrimo objektas: draudimas, jo veikla Lietuvoje.

Tyrimo metodai: remiantis Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisijos informacija, pateikta interaktyvioje prieigoje, atlikti draudimo tipų veiklos analizę, atliekama taikant palyginamąją duomenų analizę.

Neabejotina, kad tam tikrų draudiminės veiklos užuomazgų būta jau Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, tačiau dauguma šaltinių nurodo, kad draudimas, kaip verslas, Lietuvos teritorijoje atsirado XIX amžiuje. Lietuva tuo metu buvo Rusijos dalis, ir joje veikė tie patys draudimo įstatymai, principai, formos ir rūšys, kaip ir visoje šalyje. Labai svarbiu įvykiu to meto draudiminei veiklai buvo Pirmosios Rusijos draudimo draugijos įkūrimas 1827 metais. Nuo tada draudimo agentūros, turinčios privilegijas drausti turtą nuo ugnies, pradėjo kurtis Vilniaus, Kauno gubernijose, vėliau Panevėžyje, Šiauliuose ir Kėdainiuose.

  • Microsoft Word 555 KB
  • 2015 m.
  • 28 puslapiai (5160 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gytaute
  • Draudimo veikla Lietuvoje
    9 - 1 balsai (-ų)
Draudimo veikla Lietuvoje. (2015 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudimo-veikla-lietuvoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 03:43
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!