Draudimo veiklos ypatumai Kazachstane ir Uzbekistane


Apie kazakchstana. Kazakchstano draudimo teisinė bazė. Kazakchstano draudimo rinka. Kazakchstano draudimo rinkos apžvalga. Uzbekistano ekonomika. Draudimo ypatumai uzbekistane. Uzbekistano draudimo bendrovės. Išvados.

Kazachstano ekonomika yra pati didžiausia ir stipriausia visoje Centrinėje Azijoje. Didėjančios naftos produkcijos apimtys ir kainos labiausiai paveikė Kazachstano ekonomikos augimą , kuris paskutinį dešimtmetį siekė vidutiniškai 8% per metus. Taip pat ši šalis buvo pirmoji iš Sovietų Sąjungos šalių, kuri grąžino visas savo skolas tarptautiniam valiutos fondui. 2000-2007m. Kazachstano BVP augimo rodikliai buvo tarp 8,9% ir 13,5%, tik pasaulinės krizės metu 2008 ir 2009 metais BVP augimas buvo neigiamas 1-3%. Labiausiai BVP augimą įtakojo aukštai išsilaikiusios naftos kainos. 2002 m. buvo išgauta 360 mln. barelių naftos, iš viso už 7 mlrd. eurų. Kazachija turi didžiulius akmens anglių bei geležies rūdos išteklius, taip pat didžiausią pasaulyje chromo kasyklą. Taip pat valstybės gelmėse yra aukso, vario, cinko, švino, geležies rūdos, mangano, chromo bei urano. Kasyba yra pagrindinė Kazachijos ūkio šaka. Naftos doleriais besimaitinančio Kazachstano strateginę, ekonominę ir politinę svarbą regione suvokia tiek kaimynės Rusija ir Kinija, tiek Europa ir JAV, siekiančios su šia šalimi glaudesnės partnerystės. Kazachstano eksportuojama produkcija - mineralai, geležis, plienas, nafta. Pagrindinės eksporto kryptys yra Rusija, Italija, Prancūzija, Šveicarija, Kinija, Nyderlandai.

Nuo 2006 metų, ekonominės politikos programa orientuota išlaikyti fiskalinį atsargumą, siekiant ekonominės veiklos įvairovės nuo naftos pramonės, ir valdant valiutos keitimo kursą. Kazachstano valiuta yra tengė, ji buvo išleista 1993 metais ir pakeitė TSRS rublį. Šiuo metu tengė kainuoja 0,015182 LTL.

2000 metai gruodžio mėnesį Kazachstanas žengė ypatingai svarbų žingsnį reformuojant savo finansų sektorių, įdiegiant modernų draudimo įstatymą. Regione, kuriame draudimo samprata ir jos poreikis vis dar buvo plačiai nesuprastas, Kazachstano įstatymas dėl draudimo veiklos siekė sukurti vidaus draudimo sektoriaus tipą, kuris yra būtinas bet kuriai rinkos ekonomikos šaliai, kad rinka veiktu sklaindžiai. Nors civilinis kodeksas ir toliau reglamentavo pagrindinius draudimo santykius tarp šalių, tačiau draudimo įstatymas nustatė pagrindines draudimo pramonės struktūras, dėl draudimo įmonių, perdraudėjų, brokerių ir kitų šalių formavimo, reguliavimo ir organizavimo. Kazachstano nacionalinis bankas tapo draudimo pramonės reguliavimo ir priežiūros institucija ir ši sistema tapo labai panaši į šalies bankų sektorių.

Kazachstano Respublikos teisingumo ministerija nurodo privaloma minimalų įstatinį kapitalą naujai įsteigtoms draudimo ir perdraudimo įmonėms:

Kazachstane yra leidžiamas dviejų pagrindinių tipų draudimas: gyvybės ir bendrasis draudimas. Pastarasis apima daugelio rūšių turto ir nelaimingų atsitikimų draudimą, įskaintant ir verslo rizikos ir civilinės atsakomybės draudimą. Turtiniai interesai esantys Kazachstane ir priklausantys juridiniams ir fiziniams asmenims gali būti draudžiami tik tinkamai licencijuotam draudikui. Finansų rinkos priežiūros agentūra išduoda licencijas draudimo veiklai ir nustato rizikos apribojimo standartus ir minimalius reikalavimus kapitalui draudimo įmonėms, įskaitant mokumo ir finansinio stabilumo reikalavimus.

Kazachstane registruoti draudikai gali perdrausti rizikas užsienio perdraudimo kompanijose, tiesiogiai arba per užsienio brokerius, bet kokiose užsienio kompanijose, kurios turi didesnį nei minimalų reitingą (pagal reitingų sistemą, kurią nustato nacionalinis bankas) . Draudimo įstatymas apriboja vietinius draudikus nuo rizikos perdraudimo užsienyje, numatant kad bendra įmokų suma, kurią vietiniai draudikai sumoka užsienio perdraudikams negali viršyti 85% bendros sumos, kurią vietiniai draudikai surenka iš draudėjų per atitinkamus metus.

Visos Kazachstano draudimo bendrovės turi būti steigiamos kaip akcinės bendrovės. Tačiau skirtingai nuo kitų akcinių bendrovių, draudimo bendrovės gali turėti tik paprastąsias (balsavimo) akcijas, įmonė negali turėti jokių privilegijuotųjų akcijų ar “auksinių akcijų”. Įmonės minimali kapitalizacija yra nustatyti nacionalinio banko.

Draudimo bendrovės steigėjas gali būti tiek juridinis tiek fizinis asmuo. Nei vienas įmonės steigėjas negali valdyti daugiau nei 25% įmonės akcijų, nebent draudimo bendrovė yra kitos bendrovės dukterinė įmonė arba užsienio draudimo bendrovė, kuri turi specifini reitingą (pagal reitingų sistemą, kurią nustato nacionalinis bankas).

Draudimo kompanijos akcinio paketo įsigijimas, kuris suteiktų daugiau nei 25% bendrovės balsavimo teisę suteikiančių akcijų, turi būti patvirtintas nacionalinio banko prieš šių akcijų paketo įsigijimą. Be to, bet koks 5% įmonės akcijų įsigijimas reikalauja nacionalinio banko patvirtinimo jeigu asmuo, kuris nori įsigyti tas akcijas yra ne iš Kazachstano ir taip pat jeigu šis akcijų įsigijimas galėtų paveikti įmonės valdymą.

  • Microsoft Word 278 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (4393 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kasparas
  • Draudimo veiklos ypatumai Kazachstane ir Uzbekistane
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Draudimo veiklos ypatumai Kazachstane ir Uzbekistane. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudimo-veiklos-ypatumai-kazachstane-ir-uzbekistane.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 12:28
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo