Draudžiamos knygos


Kaip musu senoliai gyne savo kalba ir knyga. Kokias vertybes gyne musu proteviai? rasinys. Kokias vertybes gyne musu proteviai?. Kaip musu senoliai gyne savo kalba ir knyga rasinelis. Kaip musu proteviai gyne savo kalba ir knyga. Kaip gyne musu proteviai savo gimtaja kalba ir knyga. Draudziamos knygos dabar. Draudžiamos knygos kaip paaidaryti plana. Kaip musu senoliai gyne kalba ir knyga. Kaip senoliai gyne savo kalba ir knyga.

Remdamiesi pavyzdžiais, paaiškinkite, kodėl, jūsų manymu, buvo ir yra draudžiamų knygų.


Gimtasis žodis išsaugojo mūsų tautos autentiškumą. Jeigu mūsų protėviai nebūtų gynę spaudos laisvės, turbūt lietuvių kalbą būtų senai išnykusi ir dabar kalbėtumėme rusiškai arba kita kaimyninės šalies kalba. Už šį didžiulį nuopelną turime dėkoti, ne tik savo protėviams, bet ir rašytojams, kurie rašė, bei knygnešiams, kurie platino draudžiamas lietuviškas knygas rusininamiems lietuviams. Prabėgus daugeliui metų vis dar išliko draudžiamų knygų, tačiau kokia to priežastis, jug dabar esame laisva tauta.

Maždaug prieš 100 metų Lietuva išliko stipri,nepasidavė Rusijos valdžios spaudimui ir tautos rusinimui. Carinė vyriausybė, uždrausdama lietuviškas mokyklas ir lietuvišką spaudą, bandė pasielgti su Lietuvos žmonėmis kaip su laukiniais, kuriems galima ką nori duoti, ką nori atimti, tačiau lietuviai toliau slapčiomis tęsė spaudos plėtojimą: knygu, laikraščių ir kitos spaudos leidinių leidybą, bet už Lietuvos sienos ribų. Todėl Lietuvai skirtų knygų leidybos centru tapo Mažoji Lietuva : Tilžė, Karaliaučius, Ragainė, Klaipėda, Priekulė, Bitėnai.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (786 žodžiai)
  • Mokykla
  • Viktorija
  • Draudžiamos knygos
    10 - 4 balsai (-ų)
Draudžiamos knygos. (2012 m. Spalio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/draudziamos-knygos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 17:18
×