Drėgnieji atogrąžų miškai viskas smulkiai ir aiškiai apie dregnuosius atogražų miškus


Drėgnieji atogrąžų miškai. Panamos drėgnieji atogrąžų miškai. Paplitimas. Drėgnųjų Atogrąžų miškų paplitimas. Būdingi požymiai. Augalija. Epifitai. Lianos. Drėgnūjų atogrąžų miškų ardai. Miško ardai. Manoma, kad amazonės atogrąžų miškai – seniausi žemėje, jų amžius apie 100 mln. Atogrąžų miškų augalų panaudojimas. Gyvūnija. Grėsmės drėgnųjų agtogrąžų miškų biologinei įvairovei. Ar tikrai Atogrąžų miškai- tai planetos plaučiai?

Drėgnieji atogrąžų miškai- didžiulė gyvųjų organizmų buveinė, vyraujanti pusiaujo, subekvatorinėje, kartais ir subtropinėje juostoje. Susidaro esant labai dideliam kritulių kiekiui ir aukštai, visus metus pastoviai temperatūra.

Atogrąžų miške yra penki ardai. Viršutinįjį ardą siekia 60 ar 70 m. aukščio medžiai milžinai kurie išstypsta virš tankios miško lapijos. Vidurinysis ardas- tai pomiškis. Jį sudaro medžiai, kurie pritaikę augti ten, kur mažiau šviesos, tačiau daug drėgmės. Jie siekia 30-33 m. aukštį, yra pailgais vainikais. Čia auga epifitiniai paparčiai, vijokliniai fikusai, laipiojančiosios lianos.

Miškų kirtimas ( jis taip pat skatina ir Amazonės sausringumą) Temperatūros kilimas, sausėjimas ir savanizacija Miškų gaisrai Dramatiškai didėjantis žmonių skaičius – žemės ūkio plėtra, gyvenviečių statyba, kelių tiesimas Naftos verslovės Buveinių fragmentavimas ir izoliavimas.

  • MS PowerPoint 1164 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (542 žodžiai)
  • Tadas0404
  • Drėgnieji atogrąžų miškai viskas smulkiai ir aiškiai apie dregnuosius atogražų miškus
    10 - 4 balsai (-ų)
Drėgnieji atogrąžų miškai viskas smulkiai ir aiškiai apie dregnuosius atogražų miškus. (2014 m. Birželio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/dregnieji-atograzu-miskai-viskas-smulkiai-ir-aiskiai-apie-dregnuosius-atograzu-miskus.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 08:16
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo