Drenažas


Įvadas. Kursinio projekto sudėtis. Drenažo projektavimas. Bendrosios nuostatos. Paruošiamieji drenažo tinklo projektavimo darbai. Drenažo tinklo projektavimas plane. Drenavimo atstumas. Drenavimo gylis. Vandens greičiai ir nuolydžiai drenose. Drenažo rinktuvų išilginių profilių sudarymas. Drenažo sistemų hidrologiniai skaičiavimai. Drenažo rinktuvų hidrauliniai skaičiavimai. Drenažo tinklo duomenys. Vandens imtuvo reguliavimas. Hidrologiniai skaičiavimai. Imtuvo vagos lanksmų skaičiavimas. Vagos išilginio profilio sudarymas. Vagos hidrauliniai skaičiavimai. Vagų stiprinimas. Pralaidų ir tiltų projektavimas. Žemės ir stiprinimo darbų kiekių skaičiavimas. Kultūriniai-techniniai darbai. Išvados, pasiūlymai bei panaudota literatūra. Literatūra.

Nepalankios naudojamų žemių sąlygos gerinamos taikant įvairias melioracijų rūšis. Viena iš jų – sausinimas, skirta vandens pertekliui iš viršutinių dirvožemio sluoksnių surinkti ir pašalinti už sausinamo ploto ribų. Šiuo metu plačiausiai taikoma sausinimo priemonė yra

d r e n a ž a s. Tai pakankamai sudėtinga atitinkamo gylio požeminių vamzdynų sistema, reguliuojanti vandens ir oro santykį dirvožemyje.

Kadangi drenažas ilgalaikė sausinimo priemonė, tai jo projektavimas bei įrengimas atliekamas atsakingai ir kokybiškai. Šie projektai turi atitikti techninius, gamtosaugos bei ūkinius reikalavimus, būti šiuolaikiški ir suderinti su Lietuvos ir Europos sąjungos atitinkamais normatyvais. Parengtus sausinimo projektus turi įvertinti Valstybinė ekspertizės komisija.

Kursinio projektavimo metu studentai įgauna reikiamų žinių ir praktinių įgūdžių rengti sausinimo projektus. Paprastai naudojami realūs sausinamos vietovės duomenys, surinkti tyrinėjimų metu. Prieš pradėdamas rengti projektą, studentas privalo susipažinti su galiojančiais valstybiniais ir žinybiniais standartais, normatyvine medžiaga ir naujausios literatūros šaltiniais.

  • Geodezija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 106 KB
  • 2014 m.
  • 46 puslapiai (7896 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inesa1
  • Drenažas
    10 - 4 balsai (-ų)
Drenažas. (2014 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/drenazas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:20
×