Druska referatas


Įvadas. Druska. Druskų gavimas. Druskų panaudojimo būdai. Išvados. Literatūra.

Pagal dirbtinį gavybos būdą druska yra skirstoma į 3 rūšis:

jūros ir ežerų (druska išgaunama iš jūros bei kitų druskingų antžeminių bei požeminių vandens telkinių);

iškasamąją (druska yra kasama iš žemės paviršiuje išsidėsčiusių druskų (mineralų halitų) klodų, susiformavusių prieš milijonus metų iš senovinių jūrų);

vakuuminę (tai chemiškai perdirbta, apdorota druska, kuri yra be pašalinių priemaišų, taip pat ir be žmogaus organizmui naudingų mikro- ir makro- elementų)

Valgomoji druska išgaunama dviem būdais: tirpalo pavidalu (kuris vėliau garinamas) ir druskos kristalų tiesioginio kasimo metu. Druskos tirpalai išgaunami iš gilių šahtų, suraus vandens, seklių šulinių iš kurių sūrus tirpalas pumpuojamas į žemės paviršių ir džiovinamas/ garinamas, vykdant natrio chlorido tirpalo elektrolizę. Sausos druskos kristalai kasami iš didelių požeminių druskos klodų, panašiai kaip anglis ar geležies rūda arba ji yra kasama iš saulės išgarintų jūros/ vandenynų telkinių.

Jūros druskai išgauti reikia daug laiko ir pastangų. Nuo rudens iki pavasario prie vandenyno yra taisomi moliniai pylimai, kanalai bei ruošiamos duobės. Kai ateina vasara, jas saulė, vėjas ir potvyniai paverčia garintuvėmis. Per potvynį jūros vanduo subėga į pirmąją duobę, kur nusistovi ir pradeda garuoti. Tada palengva suleidžiamas į kitas, kur garuoja toliau. Po to ilgu į grėblį panašiu instrumentu yra sustumiama druska ant duobės krašto stengdamasis nenugremžti nuo dugno molio. Tada druska, nuo molžemio šiek tiek papilkėjusi, paliekama džiūti.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 313 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1352 žodžiai)
  • Kolegija
  • Auksė
  • Druska referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Druska referatas. (2015 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/druska-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:09
×