Druskininkai žymūs žmonės


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Pristatykite iš savo miesto , miestelio ar krašto kilusius žymius žmones. Argumentuotai paaiškinkite , kuo jie svarbūs Lietuvos kultūrai.


Kita iš Druskininkų kilusi asmenybė, kurią pristatysiu, yra Žakas Lipšicas. Jis žinomas kaip skulptorius. Lipšicas gimė 1891 m. rugpjūčio 22 pirmasis iš šešių vaikų pasiturinčio statybų rangovo Abraomo Lipšico (Lipchitz) ir Rachelės Leach Krinski šeimoje. Žakas mokėsi vietos žydų mokykloje, Balstogės komercinėje mokykloje ir Vilniaus gimnazijoje. 1906–1909 m. mokėsi inžinerijos. Visgi pagrindinį dėmesį skyrė dailės studijoms Vilniaus piešimo mokykloje. 1909 m. tėvui nežinant Ž. Lipšicas išvyko mokytis dailės į Paryžių. Jį rėmė motina, vėliau ir tėvas. Po tėvo bankroto naktimis išvežiodavo vaisius, kitiems skulptoriams dirbo pagalbininku. Laikui bėgant Žakas buvo pripažintas garsiu Prancūzijos skulptorių. Jisai reiškėsi kubizmo principais ir sukūrė žinomiausius savo darbus: „Vyrą su gitara“, „Besimaudančiąją“, „Gyvenimo džiaugsmą“, „Žmogų su mandolina“, seriją bareljefų, primenančių kubistų paveikslus, ir rašytojų Gertrūdos Stain, Žano Kokto skulptūrinius portretus. Dar ankstyvoje jaunystėje jis domėjosi menu ir skuplptūromis. Jo kūrinių buvo net 100 eksponuota retrospektyvioje parodoje .Ž. Lipšico darbams buvo skirta atskira galerija Pasaulinėje parodoje Paryžiuje. Jo skulptūra „Prometėjas“ laimėjo prizą. Bet jis su žmona gyveno ne Paryžiuje kur vyko jo pirmosios parodo o JAV kur sukūrė „Maldą“, „Pavasarį“, „Piligrimą“, „Giesmių giesmę“, kelias „Prometėjo“ temos interpretacijas.

Druskininkai žymūs žmonės. (2016 m. Balandžio 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/druskininkai-zymus-zmones.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 10:02