Druskininkų kultūros paveldas


Druskininkų paveldo miesto objektai. Druskininkai. Druskininkų žemėlapiai. Senasis ir naujasis. Architektūrinis sakralinis. paveldas. Architektūrinis visuomeninis. paveldas.  . Architektūrinis visuomeninis ir kultūrinės paskirties objektas. Architektūrinis visuomeninis paskirties objektas. Architektūriniė visuomeninė pramoninė architektūra. Gamtos paveldas. Architektūrinis ir gamtos paveldas. Mitologinis paveldas. Švendubrės akmuo su dubenėliais, vad. Velnio akmeniu. Archeologinis paveldas. A. Stravinsko-Jokerio ir P. Valentukevičiaus-Gruodžio žuvimo vieta. Istorinis paveldas. Monumentai. Monumentai. Dekoratyvinis reljefas. Monumentai. Dailės paveldas. Informaciniai šaltiniai. Dėkui už dėmesį.

Senasis ir naujasis Druskininkų herbasmėlynajame skydo lauke tyrs stilizuotos sidabrinės pušys su trimis auksinėmis karūnomis virš jų.

Vandens malūnas su technologine įranga Objekto kodas: 10469 Atsiradimo data: 1924 m. Teritorijos plotas:2000 m²Malūnas yra Druskininkų sav., Mizarų k. Leipalingio sen.

Vandentiekio bokštas objekto kodas:30661 Teritorijos plotas:600 kv. M Atsiradimo data: 1936 m. Grakščios ir plastiškos gelžbetoninės konstrukcijos vandentirko bokštas skirtas avariniam atvejui, pastoviai neekspluatuojamas. Viršutinis vandens rezervuaras stovi ant centrinės stambios kolonos, apjuostos spirale einančiais laiptais, o rezervuaro kraštai atremti į grakščias 6 liaunas g/b kolonas. Autorius: Nežinomas.

Pietų Lietuvos partizanų vadavietė Objekto kodas:29548 Šis objektas yra Druskininkų sav., Liepiškių k. Įregistravimo registre data: 2004-12-28 Teritorijos plotas:247 kv. m eipalingio sen. Vertingųjų savybių pobūdis:Istorinis Memorialinis (lemiantis reikšmingumą, svarbus. Vadavietėje buvo šapirografas, paruoštos spausdinimui matricos, spausdinimo popierius ir kiti daiktai. Čia spausdindavo atsišaukimus, laikraštį „Laisvės varpas“ ir kt.

Varpas objekto kodas:15218 Šis varpas yra Druskininkų sav., Leipalingio mstl. (Leipalingio sen.) Autorius yra -I. Veneris (I. Wener).

Vitražai (2) objekto kodas:14996 Šie vitražai yra Druskininkų sav,. Įtrauktas į Lietuvos Respublikos istorijos kultūros paminklų sąrąšą  V.,1993 metais. Autorius K. Morkūnas.

  • Architektūra Skaidrės
  • MS PowerPoint 3027 KB
  • 2015 m.
  • 32 puslapiai (1554 žodžiai)
  • Vaida
  • Druskininkų kultūros paveldas
    10 - 2 balsai (-ų)
Druskininkų kultūros paveldas. (2015 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/druskininku-kulturos-paveldas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:10
×