Druskininkų kurorto infrastruktūra


Santrauka. Summary. Įvadas. Turizmo infrastruktūros analizė. Infrastruktūros samprata. Turizmo paslaugos teorinė analizė ir klasifikavimas. Turizmo infrastruktūros reikšmė. Druskininkų kurorto turizmo infrastruktūra. Kurorto samprata bei išskirtinumas. Turizmo ištekliai Druskininkų mieste. Druskininkų kurorto SSGG analizė. Tyrimo metodologija ir rezultatų aptarimas. Tyrimo metodika. Tyrimo organizavimas ir eiga. Tyrimo rezultatai. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas. Priedai.

Pagrindinis darbo tikslas yra įvertinus infrastruktūros svarbą miestų veikloje ir atlikus Druskininkų kurorto veiklos analizę, pateikti miesto strategijos gaires Druskininkams.

Pirmojoje ir antroje darbo dalyje apibrėžiama infrastruktūros samprata, analizuojama kurorto, ekonominio vystymosi ir miesto konkurencingumo sąveika, pabrėžiama strateginio miesto planavimo būtinybė. Efektyviam miesto įvaizdžiui ir jo kurorto valdymui bei plėtrai nagrinėjama ir analizuojama pasitelkus kiekybinį tyrimą kaip patys poilsiautojai vertiną Druskininkų miesto infrastruktūrą.

Trečioje darbo dalyje analizuojamas Druskininkų miesto atvejis. Šioje darbo dalyje visos Druskininkų miesto marketingo pastangos yra vertinamos pateiktą miesto įvaizdžio valdymo modelį ir remiantis apklausos duomenimis, kuriuo tikslas išsiaiškinti kaip Druskininkų kurortas galėtų pagerinti savo infrastruktūros galimybes ir su kokiomis problemomis susiduriama siekiant plėsti ir gerinti turizmą šiame kurorte.

Tourism In Lithuania is one of the key areas of the economy that is constantly growing and expanding and increasing its influence on the economy of the country.

Although local tourism in Lithuania are not left behind. However, it is necessary to know more about local services and opportunities. The promotion of local tourism and promote small business development and increased revenue to the country's budget.

In this bachelor work is analyzing resort infrastructure as the main object of the work.

The main Task of the work is assessment of the importance of the urban infrastructure of Druskininkai resort. Business analysis and submitting the guidelines strategy of Druskininkai urban.

The first and second parts of work defining the concept of infrastructure is analyzing the resort town of competitiveness, economic development and interaction, emphasize the need for strategic planning of the city. For the image of the city and its effective management and development of the resort and analyzed through quantitative study as the most vacationers in the city of Druskininkai assess infrastructure

The third part of this work contains from Job analysis in the case of the city of Druskininkai. In this work, all in the city of Druskininkai's marketing efforts are evaluated in the image of the city and of the governance model based on survey data, in which the aim is to find out how the Druskininkai resort could improve their infrastructure opportunities and what are the problems encountered in order to expand and improve the tourism in this resort.

Temos aktualumas. Lietuvoje turizmas yra viena pagrindinių ūkio sričių kuri nuolat auga ir plečiasi taip didindama savo įtaką šalies ekonomikai. Per pirmuosius tris praėjusių metų ketvirčius vietinių turistinių kelionių skaičius siekė 2,1 mln., tai yra 3,3 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu užpernai, rodo Valstybinio turizmo departamento duomenys. Pagal Lietuvos turizmo įstatymą infrastruktūra yra priskiriama prie rekreacinių šalies išteklių. Nors vietinis turizmas Lietuvoje nėra užmirštas, tačiau būtina daugiau žinoti apie vietines paslaugas bei galimybes. Vietinio turizmo skatinimas skatina smulkaus verslo plėtrą bei didesnes įplaukas į šalies biudžetą. Turizmo infrastruktūrai yra priskiriama ne tik akivaizdūs turizmo ištekliai, kaip paplūdimiai ar pramogų parkai, bet ir tokie ištekliai kaip keliai, autobusai, apgyvendinimo įstaigos. Turizmo infrastruktūrą galima skirti į dvi dalis dirbtinę bei natūralią. Turizmas ir jo ištekliai yra labai svarbūs visai šalies ekonomikai apie 4,6 proc. viso šalies BVP sudarė įplaukos iš turizmo sektoriaus. Druskininkų miestas yra vienas iš daugiausiai natūralių gamtos išteklių turinčių miestų Lietuvoje. Čia gausu ne tik natūralios gamtos, tačiau ir puikiai pritaikytos ir nekenkiančios gamtai infrastruktūros. Turizmo infrastruktūra yra svarbi miesto dalis. Turizmo infrastruktūros pagalba miestas gauna dideles pajamas ir sukuriamos darbo vietos miesto žmonėms.

Mokslinė problema. Kaip ir kiekvienai ūkio šakai turizmui taip pat yra reikalinga infrastruktūra, todėl šiuo baigiamuoju darbu siekiama išsiaiškinti kokia turėtų būti Druskininkų kurorto infrastruktūrą, šiai hipotezei atsakyti pasitelkiama apklausa.

Pasitelkus kiekybinį metodą ir atlikus apklausą įvertinti miesto svečių nuomones apie turizmo infrastruktūrą Druskininkų mieste.

Mokslinio darbo ir tyrimo metodai. Darbe naudojami šie moksliniai tyrimo metodai: 1) analitinis – aprašomasis (analizuojama mokslinė literatūra, straipsniai ir internetiniai šaltiniai infrastruktūros sampratos, funkcijų, tikslų, reguliavimo bei kurorto gerinimo ir pačio miesto pristatymas siekiant pateikti palankesnes galimybes plečiant ir gerinant infrastruktūrą); 2) kiekybinis tyrimas. Šiame darbe pasitelkiami pirminiai ir antriniai tyrimo šaltiniai. Pirminiai šaltiniai – darbo autoriaus surinkta medžiaga apie Druskininkų kurortą. Antriniai šaltiniai – užsienyje ir Lietuvoje atliktų tyrimų ir jų rezultatų apžvalga.

  • Microsoft Word 1234 KB
  • 2015 m.
  • 41 puslapis (9030 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintare
  • Druskininkų kurorto infrastruktūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Druskininkų kurorto infrastruktūra. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/druskininku-kurorto-infrastruktura.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 05:12
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo