Druskininkų regiono analizė


Įvadas. Muziejai. Druskininkų miesto muziejus. Sovietinių skulptūrų muziejus „GRŪTO PARKAS“. M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus. Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus. Leipalingio pagrindinės mokyklos kraštotyros muziejus. Šakočių muziejus. Architektūra ir paminklai. Druskininkų Dievo Motinos ikonos „Visų liūdinčiųjų džiaugsmas" cerkvė. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia. Paminklas Čiurlionio 100-ųjų gimimo metinių proga. Paminklas ,,Karūnos”. Gamtinis paveldas. Švendubrės akmuo (Velnio akmuo). Černiauskų piliakalnis. Miesto edukacinės programos. „Romnesa“ šakočių kepimas. „Augų ūkis“. „Sūrus vėjai“. Miesto pramogos. Miesto maitinimo vietos. Restoranas ,,Bukhara”. Elingas” restoranas&baras. Kavinė ,, GODA”. Vido malūnas. Apgyvendinimas. Grand Spa Lietuva. ‚,Europa royale“ druskininkai. Atostogų namai ,, SAKÀ“. Regiono išskirtinumas. Druskininkų turistų statistika. Išvados ir tobulinimo siūlymai. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas: Išanalizuoti pagal kultūrinio turizmo objektus pasirinktą Lietuvos miestą.

Sodybos savininkai rengia edukacines programas „Kaip gimsta sūris" (15 Eur. žmogui.).

Taip pat, Druskininku miestas siūlo daug laisvalaikio pramogų kurie veikia beveik visus metus, pvz. tokie kaip:

Druskininkuose gan didelis pasirinkimas tarp maitinimo vietų. Mieste yra apie 20 - įvairių restoranų, apie 19 - kavinių, 3 - vyninės, 3 - picerijos ir 3 - cukrainės/kepyklėlės

Druskininku miestas turi didžiuli apgyvendinimu vietų pasirinkimą, iš kuriu turistas gali išsirinkti pagal savo galimybes ir poreikius. Iš viso yra apie 123 įvairiu vietų apsigyventi.

Druskininkai – unikalus gamtos kampelis, esantis šalies pietuose – 130 km. nutolęs nuo Vilniaus ir Kauno, skendintis žalumoje, apsiaustas mėlyna Nemuno juosta, garbanotais pušynais.

Vis daugiau dėmesio susilaukia tradiciniu tapęs tarptautinis teatro festivalis. Kartu su krintančiais lapais kasmet atkeliauja ir ,,Poetinis Druskininkų ruduo”. Kurorto viešbučių ir sanatorijų salėse rengiamos parodos, susitikimai, koncertai, poilsio vakarai. Miestas kasmet pasipuošia įvairių plenerų dalyvių darbais.

Remiantis statistikos departamento duomenimis, matoma jog kiekvienais metais turistu skaičius Druskininkuose vis didėja.

Pagal antra diagrama, matoma, jog per 2015 – 2016 metus bendras skaičius turistu padidėjo netgi ant 9,8 %. Turistu iš Lietuvos padidėjo ant 10,4 %, iš užsienio taip pat turistu skaičius padidėjo 8,9 %

Pagal trečia statistikos diagrama per 2015 - 2016 metus nakvynių skaičius taip pat didėja, iš Lietuvos - 8,5%, iš užsienio - 7,5%. Bendras turistu nakvynių skaičius padidėjo ant 8%.

Kaip jau buvo mineta, Druskininkuose gan didelis pasirinkimas tarp maitinimo vietų. Mieste yra apie 20 - įvairių restoranų, apie 19 - kavinių, 3 - vyninės, 3 - picerijos ir 3 - cukrainės/kepyklėlės. Taip pat, Druskininku miestas turi didžiuli apgyvendinimu vietų pasirinkimą, iš kuriu turistas gali išsirinkti pagal savo galimybes ir poreikius. Iš viso yra apie 123 įvairiu vietų apsigyventi.

Vienas iš miesto tobulinimo pasiūlymų būtų pasistengti pritaikyti pačius lankomiausius turizmo objektus prie neįgaliųjų privažiavimui, nes nevisur yra pakilimai arba takeliai neįgaliesiems. Taip pat pastatyti mieste daugiau viešųjų tualetu, nes Druskininku miestas apstatytas viešbučiais bei restoranais/kavinėmis, ir jeigu besivaikščiojant miestu ištiktu poreikis nueiti į tualetą,tai butu gan problematiška,nes ne visi viešbučiai bei restoranai įleistų į vidu ne savo klientus.

Gal būt dar butu patogiau, įdomiau bei naudingiau turistams, jeigu po Druskininkų miestą butu pastatyti keli interaktyvus stendai su miesto informacija, žemėlapiu, pažymėtomis pačias lankitynos vietos, muziejai, architektūros pastatais, paminklai, skulptūros ir t.t.su nedidele informacija prie kiekvieno objekto. Besivaikščiojantis arba pasiklydę turistai, priėję prie tokio stendo, lengviau susiarentuotu kur jie yra arba rastu įdomia vieta apie kuria dar nežinojo ir panoręs ja aplankyti.

  • Microsoft Word 79 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3437 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aleksandra
  • Druskininkų regiono analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Druskininkų regiono analizė. (2017 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/druskininku-regiono-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 01:20
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema