Druskos rūgšties tirpalo savybių tyrimas


Druskos rūgšties tirpalo savybių tyrimas. Hipotezė. Reakcijos su metalais Metalai reaguoja su druskos rūgštimi. Darbo eiga. Reakcijos su metalais Į keturis mėgintuvėlius įpilkite druskos rūgšties tirpalo. Reakcijos su hidroksidais Pagaminame vario sulfato. Reakcijos su karbonatais Į pirmąjį mėgintuvėlį įpilame natrio karbonato. Darbo priemonės. Reakcijos su metalais. Duomenų analizė. Reakcijos su metalais Hipotezė pasitvirtino – metalai reaguoja su druskos rūgštimi.

Reakcijos su metalais Metalai reaguoja su druskos rūgštimi. Išsiskiria vandenilio dujos. Ne visi metalai vienodai aktyviai reaguoja su sieros rūgštimi ir išstumia vandenilį. Reakcijos su metalų oksidais Druskos rūgštis reaguoja su baziniais oksidais. Susidaro druska ir vanduo. Reakcijos su hidroksidais Druskos rūgštis reaguoja su netirpiais hidroksidais. Susidaro druska ir vanduo. Reakcijos su karbonatais Druskos rūgštis reaguoja su karbonatais, skiriasi anglies dioksido dujų burbuliukai.

Reakcijos su hidroksidais Pagaminame vario sulfato, geležies (III) chlorido, natrio šarmo tirpalus. Į vario sulfato tirpalą įpilame natrio šarmo tirpalo, gauname vario (II) hidroksido nuosėdas. Ant vario (II) hidroksido nuosėdų užpilame druskos rūgšties. Stebėkite, kas vyksta. Kokie yra šios reakcijos požymiai? Į geležies (III) chlorido tirpalą įpilame natrio šarmo tirpalo, gauname geležies (III) hidroksido nuosėdas.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 10 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (372 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jovita
  • Druskos rūgšties tirpalo savybių tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Druskos rūgšties tirpalo savybių tyrimas. (2014 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/druskos-rugsties-tirpalo-savybiu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:11
×