Druskos rūgštis


Druskos rugstis jos poveikis zmogui. Druskos rugsties poveikis zmogui.

Druskos rūgštis. Gamyba. Fizikinės savybės. Cheminės savybės. Sąveika su vandenilio peroksidu. Sąveika su natrio hipochloritu. Sąveika su kalcio hidroksidu. Simona malūkaitė Jūratė žabinskaitė 2b gimn. Klasė.

Druskos rūgštis yra monoprotinė rūgštis todėl ji disocijuoja tik vieną kartą pagal šią lygtį. Chemiškai druskos rūgštis labai aktyvi, tirpina visus metalus su neigiamu normaliniu potencialu, ir išsiskiria vandenilis.

Vandenilio peroksido ir druskos rūgšties sąveikos metu išsiskiria chloras, todėl maišyti didesnius šių medžiagų kiekius reikia atsargiai. Vandenilio peroksidas su druskos rūgštimi reaguoja ne iš karto; gaunamas stipriomis korozinėmis savybėmis pasižymintis mišinys, galintis lengvai ardyti nerūdyjantį plieną iš kurio pagaminta didžioji dalis odontologinių instrumentų, ir silpnai veikia net tauriuosius metalus, ypač kai vandenilio peroksido koncentracija yra aukšta. Reakcija vyksta pagal šią lygtį.

Druskos rūgšties sąveika su natrio hipochloritas natrio hipochloritu išoriškai panaši į jos sąveiką su vandenilio peroksidu. Reakcijos metu irgi intensyviai išsiskiria chloro dujos, tik skiriasi kiti reakcijos produktai. Reakcija taip pat įvyksta ne iš karto, ir gaunamas stiprių korozinių savybių mišinys, ardantis nerūdyjantį plieną ir silpnai veikiantis net tauriuosius metalus.

  • MS PowerPoint 314 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (441 žodžiai)
  • Sima
  • Druskos rūgštis
    10 - 2 balsai (-ų)
Druskos rūgštis. (2014 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/druskos-rugstis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 13:59
×