Druskų hidrolizė konspektas


Druskų hidrolizė konspektas.

Druskos, susidariusios iš stiprios rūgšties ir stiprios bazės, pvz.: NaCl, KNO3, Na2SO4 – nesihidrolizuoja. Hidrolizuojasi tik tos druskos, kurios susidaro iš silpnos rūgšties ar silpnos bazės.

Druskų hidrolizė dažniausiai yra grįžtamasis procesas. Hidrolizės metu druskos katijonas arba anijonas prisijungia vandens molekulės vandenilio joną arba atiduoda vandenilio joną vandens molekulei. Priklausomai nuo vandenilio jonų perdavimo krypties susidaro rūgštinis arba bazinis tirpalas.

Acetato jonas reaguodamas su vandeniu sudaro acto rūgštį (kuri jonizuojasi labai menkai) ir hidroksido jonus.

Tirpale susidaro didesnė hidroksido jonų koncentracija nei oksonio jonų, todėl natrio acetato tirpalas yra bazinis (šarminis).

Išvada: tirpalai druskų, susidariusių iš silpnų rūgščių ir stiprių bazių, rodys šarminę terpę, pH ( 7.

2) Stiprių rūgščių ir silpnų bazių druskų hidrolizė. Amonio chlorido hidrolizė:

Todėl tirpale oksonio jonų koncentracija tampa didesnė negu OH– jonų ir amonio chlorido tirpalas yra rūgštinis.

Išvada: tirpalai druskų, susidariusių iš silpnų bazių ir stiprių rūgščių, visada rodys rūgštinę terpę

Ši druska lengvai hidrolizuojasi, nes susidaro du silpni elektrolitai: silpna rūgštis ir silpna bazė. Amonio acetatui tirpstant vandenyje atsiranda 4 rūšių jonų: NH, CH3COO–, H3O+ ir OH. Jonai, reaguodami tarpusavyje, sudaro silpną rūgštį ir silpną bazę.

Druskos tirpalo bazingumas ar rūgštingumas priklausys nuo rūgšties ir bazės jonizacijos. Kadangi acto rūgšties ir amoniako tirpalo jonizacijos konstantos labai nedaug skiriasi, tai amonio acetato tirpalas yra neutralus, pH vertė artima 7.

Išvada: tirpalai druskų, susidariusių iš silpnų bazių ir silpnų rūgščių, gali būti neutralūs arba silpnai rūgštiniai, arba silpnai baziniai.

Dar panagrinėkime druskų, sudarytų iš silpnų daugiavandenilinių rūgščių arba iš silpnų daugiahidroksidinių bazių liekanų, hidrolizę, kuri vyksta pakopomis.

Pirmoji hidrolizės pakopa vyksta labai lengvai, susidaro rūgštiniai HS jonai ir hidroksido jonai. Susikaupę hidroksido jonai trukdo druskai toliau hidrolizuotis, todėl antroji pakopa galima tik atskiestuose druskų tirpaluose.

  • Chemija Konspektas
  • Microsoft Word 44 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1877 žodžiai)
  • Tomas
  • Druskų hidrolizė konspektas
    10 - 10 balsai (-ų)
Druskų hidrolizė konspektas. (2015 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/drusku-hidrolize-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:54
×