Dubysos regioninio parko ištekliai


Įvadas. Dubysos regioninis parkas. Teisinė aplinka. Įsteigimo metai. Paskirtis. Parko simbolis-lyduvėnų tiltas. Gamtinė aplinka. Flora. Fauna. Žinduoliai. Paukščiai. Vabzdžiai. Kaimo turizmas. Kultūrinė aplinka. Pramogos.


Dėl saugomų teritorijų tipinių apsaugos reglamentų, Dėl regioninių parkų nuostatų patvirtinimo, Dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo, Dėl Dubysos regioninio parko ir jo zonų ribų plano patvirtinimo, Dėl gamtinių ir kompleksinių draustinių nuostatų patvirtinimo

Dėl savo išskirtinumo tapo lyg Dubysos regioninio parko simboliu. (Kuris taip pat puikuojasi ir jų internetinio puslapio fone).

Be augalų, parke gausu ir įvairiausių gyvūnų rūšių. Kai kurios taip pat įtrauktos š raudonąja knygą. Verta žinoti, jog dabar Lietuvos upėse dažniausiai plaukioja dirbtiniu būdu užveistos lašišos, o Dubysa – ypatinga upė, nes joje yra išlikusi autochtoninė lašišų populiacija. Dubysos šlaitų sauspievėse gyvena gencijoninis melsvys - viena rečiausių ir labiausiai saugomų drugių rūšių. Kelios žinomos jo radvietės Lietuvoje – pačios šiauriausios Europoje: artimiausios, nuo Lietuvos nutolusios per 500 km, yra Lenkijoje ir Prancūzijoje.

Ornitofaunos tyrimai regioniniame parke vykdyti tik 1998 m. Reguliariai parko direkcijos specialistai vykdo tik tulžio, griežlės ir baltojo gandro stebėseną. Pastaraisiais metais pavienės rūšys aptiktos atsitiktinių išvykų, taip pat duomenų apie paukščių stebėjimus pateikia ornitologai mėgėjai.

Pasižymi bestuburių gausa ( bendras rūšių skaičius- 724), apskritažiomeniai ir žuvys (bendras rūšių skaičius-15), varliagyviai ir ropliai (bendras rūšių skaičius-6), paukščiai (bendras rūšių skaičius-145), žinduoliai (bendras rūšių skaičius-32).

  • Microsoft Word 379 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3303 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaiva
  • Dubysos regioninio parko ištekliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Dubysos regioninio parko ištekliai. (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/dubysos-regioninio-parko-istekliai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 01:01
×