Dujų apykaita ir transpiracija augalo lape skaidrės


Dujų apykaita ir transpiracija augalo lape. Žiotelės. Dauguma sausumos augalų žioteles turi išsidėsčius apatinėse lapų odelėse. Jas sudaro. Dvi varstomosios ląstelės, kurios turi chloroplastų. Kaip veikia. Varstomosios ląstelės uždaro arba atidaro žiotelės plyšį. Transpiracija. Jos greitis priklauso nuo apšvietimo intensyvumo oro temperatūros jo judėjimo Ir drėgmės Taigi. Augalai reguliuoja vandens balansą. Augalai dėl per didelės transpiracijos nuvystų. Transpiracijos reikšmė augalui. Garindamas vandenį augalas atsivėsina ir neperkaista. Dujų apykaita. Pro lapų žioteles dujų apykaita vyksta kvėpavimo ir fotosintezės metu. Ačių už dėmesį!


Dauguma sausumos augalų žioteles turi išsidėsčius apatinėse lapų odelėse. Lapų odelę sudaro dengiamasis audinys, jos ląstelės yra bespalvės ir neturi chloroplastų. Tačiau, yra sausumos augalų kurie turi žioteles tiek apatinėje tiek viršutinėje lapų dalyje, kaip kopūstai. O tų augalų kurie plūduriuoja vandens paviršiuje žiotelės yra išsidėsčiusios viršutinėje lapų pusėje.

Varstomosios ląstelės uždaro arba atidaro žiotelės plyšį. Kai jos prisipildo vandens, išsipučia ir išsiriečia, tuomet plyšys atsidaro. Kai vanduo išteka, varstomosios ląstelės suglemba ir užsidaro. Tokiu būdu jos reguliuoja vykstančią transpiraciją ir dujų apykaitą.

Jos greitis priklauso nuo: apšvietimo intensyvumo oro temperatūros jo judėjimo Ir drėgmės Taigi, kad transpiracija vyktų greitai turi būti intensyvus apšvietimas, aukšta temparatūra, didelis vėjas ir mažai drėgmės arba visai sausa.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 258 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (318 žodžiai)
  • Monika
  • Dujų apykaita ir transpiracija augalo lape skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Dujų apykaita ir transpiracija augalo lape skaidrės. (2016 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/duju-apykaita-ir-transpiracija-augalo-lape-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:58
×