Dujų chromatografija


ESC detektoriai ir jų taikymo ypatumai skirtingoms augalinių junginių grupėms. ESC-HPLC. (High Performance Liquid Chromatography). ESC detektorių rūšys. Detektoriai turi pasižymėti. UV/matomos šviesos detektorius. Fotodiodų matricos detektorius. Fluorescencinis detektorius. Refraktometrinis detektorius. Elektrocheminis detektorius. Išgaruojantis, šviesos išbarstymo detektorius(ELC). Detektorių taikymas skirtingoms augalų grupėms. Chromatogramų palyginimas analizuojamų junginių mišinio tuo pačiu metu atliekant tyrima skirtingais detektoriais.

ESC remiasi tokiu pačiu medžiagų nustatymo principu, kurie taikomi skysčių chromatografijoje, tačiau išplaunami labai maži tirpalų(eliuentų) kiekiai. Tai sąlygoja didelį kolonėlės našumą, panaudojant labai mažus mėginio kiekius. Tai populiarus analizės metodas ne tik vaistų, bet ir biologiškai aktyvių junginių nustatyme. Jis dažnai taikomas dėl jo sugebėjimo atskirti tiksliai ir selektyviai labai tarbusavyje giminingas chemines medžias.

Medžiagų mišinio komponentų išskyrimas skysčių chromatografe vyksta sorbentu užpildytoje kolonėlėje, kada į ją patekęs toks mišinys yra išplaunamas tirpiklių mišiniu, kuris yra tiekiamas į sistemą pastoviai dirbančių pompų. Frakcionuojamas mišinys, po įpurškimo į inžektorių, išnešamas tirpiklių srauto ir patenka į santykiškai trumpą (20-30 cm) užpildomą sorbentu kolonėlę. Kuo kolonėlės sorbento paviršius yra labiau giminingas pagal fiziko chemines savybes (hidrofobiškumą ar poliariškumą) atskiriamam iš mišinio junginiui, tuo junginys ilgiau užlaikomas kolonėlėje. Paprastai frakcionavimo, pagrįsto hidrofobinės sąveikos jėgomis, metu iš hidrofobiniu sorbentu užpildytos kolonėlės palaipsniui išeina labiau hidrofobiškesni organiniai junginiai. Po kolonėlės jie patenka į detektorių.

UV/matomos šviesos detektorius(pastovios, kintančios bangos ilgio) Fotodiodų matricos detektorius(PDA) Refraktometrinis(šviesos lūžio) detektorius Fluorescencinis detektorius Išgaruojantis, šviesos išbarstymo detektorius(ELC) Elektrocheminis detektorius.

Dideliu dalelių dispersiškumu Jautrumu Selektyvumu Tikslumu Paprastumu naudotis Trumpu sulaikymo laiku Suderinamumu su kompiuterine programine įranga.

Fiksuoja eliuento UV/Matomos šviesos spindulių absorbciją. Tai dažnai medžiagų analizėje naudojami detektoriai.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2742 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (959 žodžiai)
  • Gedas
  • Dujų chromatografija
    10 - 10 balsai (-ų)
Dujų chromatografija. (2015 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/duju-chromatografija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:47
×