Duju skirstimo mechanizmas


Automobilų istorija. Variklio sandara. Sistemų paskirtis. Alkūninis švaistiklinis mechanizmas. Alkūninio mechanizmo principas. Dujų skirstymo mechanizmas. Sandara. Įsiurbimo ir išmetimo vožtuvai. Dujų skirstymo veikimas. Dujų skirstymo diagrama. Aušinimo sistema. Pagrindiniai aušinimo principai. Ir šilumos laidumas. Oru aušinama sistema. Skysčiu aušinama sistema. Termostatas sandara ir veikimas. Tepimo sistema. Automobilyje naudojamos tepimo sistemos. Cirkuliacinė tepimo sistema su sausuoju karteriu. Alyvos siurbliai. Išorinio sukibimo krumpliaratiniai siurbliai. Vidinio sukibimo siurblys. Rotorinis siurblys. Flirtų tipai. Maitinimo sistema. Sistemos įrengimai. Karbiuratoriaus sistemos. Uždegimo sistema. Baterinė uždegimo sistema. Uždegimo ritė. Pertraukiklis – Skirstytuvas. Uždegimo žvakės.

Svarbiausia žvakes dalis yra izoliatorius. Varikliui dirbant jis privalo išlaikyti nesuirdamas iki 40kg į kvadratinį centimetrą dujų slėgį ir iki 800 temperatūroje. Esant šiai temperatūrai izoliatoriaus medžiagos neturi pramušti aukštosios įtampos srovės. Izoliatorius taip pat turi gerai praleisti šilumą. Priešingu atveju jo dalis kuri būna degimo kameroje įkais daugiau kaip iki 800 laipsnių ir darbinis mišinys užsidegs ne nuo žvakes kibirkšties, bet susilietę su įkaitusiu izoliatoriumi.

Centrinį izoliatorių sudaro: jungiamasis sraigtas sujungtas su antriniu elektrodu elektrai pralaidžiu stiklo lydiniu. Centrinis elektrodas, priklausomai nuo naudojamos žvakės tipo, gaminamos iš nikelio ir chromo lydinio ir turi arba neturi ..... šerdį. Taip pat naudojami lydiniai su platina. Žvakės darbo patikimumas labai priklauso nuo tarpo tarp elektrodų ir žvakės kaitrinio skaičiaus. Tarpas tarp elektrodų būna apie 0,7mm. Kuo didesnis žvakes kaitrinis skaičius, tuo greičiau ji įkaista iki darbinės temperatūros ir tuo mažesnį šilumos kiekį per laiko vienetą perduoda per variklio detales.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 193 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (4550 žodžiai)
  • Vitalij
  • Duju skirstimo mechanizmas
    10 - 3 balsai (-ų)
Duju skirstimo mechanizmas. (2014 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/duju-skirstimo-mechanizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 17:36
×