Dulkių įtaka sveikatai


Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Medicinos akademija. Aplinkos ir darbo medicinos katedra. Referatas. Dulkių įtaka sveikatai. Kaunas. Įvadas. Dulkių atsiradimas namuose. Dulkių gyvūnija. Dažniausiai organinių dulkių sukeliamos ligos ir jų gydymas. Dažniausiai mineralinių dulkių sukeliamos ligos ir jų gydymas. Apsisaugojimo nuo dulkių būdai. Dulkės ne visada kenksmingos. Išvados. Naudoti šaltiniai. Įvadas. Dulkės – smulkios, lengvos, organinės arba mineralinės kilmės dalelės, tvyrojančios ore arba nusėdančios ant įvairių paviršių. Mineralinės dulkės - smulkios uolienų dalelės, nugludintos vėjo erozijos. Mineralinės dulkės gali būti toksiškos. Labai pavojingos aplinkai ir sveikatai yra degiosios dulkės. Nanodulkės - nanomedžiagos naudojamos daugelyje šiuolaikinių procesų. Organinės dulkės – žiedadulkės, žmonių ir gyvūnų plaukelių, audinių ir popieriaus pluošto, negyvų odos ląstelių likučiai ir kt. Nesvarbu, kokios kilmės yra dulkės, nesvarbu kokioje – uždaroje ar atviroje – aplinkoje jos veikia žmogų, jos, kartu su jose gyvenančiomis namų dulkių erkėmis, yra daugelio kvėpavimo takų, odos ir kitų ligų sukėlėjai ar stimuliatoriai. Referato tikslas – apžvelgti kokią įtaką žmogaus sveikatai turi įvairios kilmės dulkės ir jose gyvenantys parazitai, kokias ligas jos sukelia ar stimuliuoja. Dulkių atsiradimas namuose. Dulkių gyvūnija. Apsisaugojimo nuo dulkių būdai. Išvados. Dulkės ir jose gyvenančios namų dulkių erkės sukelia bei stimuliuoja daugelį odos ir kvėpavimo takų ligų. Siekiant sumažinti neigiamą dulkių poveikį sveikatai, išvengti dulkių sukeliamų ligų, namai turėtų būti reguliariai tvarkomi, švarūs. Sergant kuria nors dulkių sukelta ar stimuliuojama liga būtina reguliariai lankytis pas gydytojus ir klausyti jų nurodymų, naudoti jų paskirtus vaistinius preparatus, neužsiimti savigyda. Dirbant pavojingus darbus dulkėtoje aplinkoje nepaprastai svarbu naudoti apsisaugojimo priemones.


Nesvarbu, kokios kilmės yra dulkės, nesvarbu kokioje – uždaroje ar atviroje – aplinkoje jos veikia žmogų, jos, kartu su jose gyvenančiomis namų dulkių erkėmis, yra daugelio kvėpavimo takų, odos ir kitų ligų sukėlėjai ar stimuliatoriai.

Referato tikslas – apžvelgti kokią įtaką žmogaus sveikatai turi įvairios kilmės dulkės ir jose gyvenantys parazitai, kokias ligas jos sukelia ar stimuliuoja. Aptarti įvairius „kovos“ su dulkėmis būdus ir galimybes.

Naminiai gyvūnai taip pat yra nemenkas dulkių šaltinis namuose. Nepriklausomai nuo to, kokie gyvūnai yra laikomi, jie vis tiek bus vieni iš dulkių kaupikų namuose ir gali sukelti alergiją. Net ir mažiausias žiurkėnas, laikomas namuose, jau yra papildomas dulkių šaltinis.

Visas kompleksas dulkių, vienaip ar kitaip patenkančių į gyvenamąją aplinką, salygoja įvairius, didesnius ar mažesnius negalavimus, kvėpavimo takų ligas, o kartais gali sukelti ir tokias ligas kaip vėžys, bronchinė astma ir kt.

Plaučių vėžiu. Šia liga taip pat galima susirgti dėl asbesto poveikio.

Šių ligų gydymui gali būti reikalingas chemoterapinis, radiologinis ar chirurginias gydymas.

Kovojant su dulkių erkėmis reikėtų pasistengti, kad drėgmė iš virtuvės ir vonios nesklistų į kitus kambarius, o patalpas pasiektų kuo daugiau saulės šviesos.

Miegamajame neturėtų būti dulkių bei dulkes kaupiančių daiktų. Derėtų atsisakyti senų lovų ir čiužinių.

Dulkės ir jose gyvenančios namų dulkių erkės sukelia bei stimuliuoja daugelį odos ir kvėpavimo takų ligų.

Siekiant sumažinti neigiamą dulkių poveikį sveikatai, išvengti dulkių sukeliamų ligų, namai turėtų būti reguliariai tvarkomi, švarūs.

Sergant kuria nors dulkių sukelta ar stimuliuojama liga būtina reguliariai lankytis pas gydytojus ir klausyti jų nurodymų, naudoti jų paskirtus vaistinius preparatus, neužsiimti savigyda.

Dirbant pavojingus darbus dulkėtoje aplinkoje nepaprastai svarbu naudoti apsisaugojimo priemones. Pareikalavus jų iš darbdavio ir negavus, reikėtų atsisakyti dirbti pavojų sveikatai keliančiomis sąlygomis.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (4780 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elena
  • Dulkių įtaka sveikatai
    10 - 3 balsai (-ų)
Dulkių įtaka sveikatai. (2018 m. Sausio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/dulkiu-itaka-sveikatai.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 19 d. 05:46
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!