Dūminė pirtis


Dūminė pirtis. Tradicinė dūminė pirtis. Kurenimo principas. Maudymasis dūminėje pirtyje. Šiuolaikinė dūminė pirtis. Pirties garas gydo. Dūminė pirtis padeda išspręsti ir santykių problemas. Ar kiekvienas gali lankytis pirtyje. Kada negalima eiti į pirtį. Karščio poveikis organizmui. Veiksmai pirtyje.

Pirtyje gali lankytis visi. Reguliariai eidami į pirtį įsivaizduokite nuo daugelio esamų negalavimų ir išvengsite galimų.

Pirtin gali eiti ir nėščios moterys, ir vaikai, jei, žinoma, jie pamažu buvo pratinami prie pirties. Drąsios mamos į pirtį nešasi net kūdikius. O didesni vaikai ir patys jaučia, kiek gali išbūti pirtyje.

Jei žmogaus organizme slypi neišreikštas negalavimas, pirtyje gali sustiprėti ir pasireikšti jo simtomai. Dažnai tokiu atveju žmogus išsigąsta manydamas, kad prastą būseną jem sukėlė pirtis. Tačiau po pirties ir sveikstama greičiau. Pavyzdžiui, jei kūno temperatūra yra aukšta, nesibaiminantys pirties procedūrų gali drąsiai eiti į pirtį, užuot prakaitavę po antklodėmis. Pirtis šiuo atveju padės kur kas veiksmingiau. Po pirties reikėtų šiltai apsirengti ir gerti tiek daug skysčio kiek įmanoma. Galima drąsiai tvirtinti, kad tuomet nereikės sirgti gerą savaitę, - žmogus pasveiks po poros dienų.

Nors pirtis palankiai veikia žmogaus organizmą, vis dėlto esama tam tikrų apribojimų ir atvejų, kai pirties reikėtų vengti. Jeigu jų nepaisysime, liga gali paūmėti.

ūmiais uždegiminiais susirgimais su aukšta temperatūra;

išplitusi aterosklerozė su vidaus organų pakitimais;

Jei pirties procedūrų nesilaikoma, tai pirtis nervų sistemą gali ne nuraminti, bet priešingai – sudirginti.

Dažniausiai nemalonių reakcijų pirtyje patiria „naujokėliai“ ir lengvabūdžiai, jei jų organizmas tokioms procedūroms nepasiruošęs, pirties temperatūra buvo per aukšta, arba pirtyje užsibūta per ilgai. Tokiais atvejais gali pasireikšti padidėjęs dirglumas, net baimės jausmas, o po pirties procedūros – bendras nuovargis, apetito trūkumas, nemiga. Jei norite išvengti tokių nemalonių pojūčių, reikia dėmesingai įsiklausyti į savo kūną, neversti jo taikytis prie neįprastų aplinkybių. Svarbiausia – nuosaikumas. Tegul kūnas pamažu pratinasi prie šilumos krūvio. Kad pirties procedūra vyktų sklandžiai, reikia žinoti, kaip šiluma ir garas veikia mūsų organizmą.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1627 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurgita
  • Dūminė pirtis
    10 - 6 balsai (-ų)
Dūminė pirtis. (2015 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/dumine-pirtis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:44
×