Duomenimis paremta analizė


Ie analize. Dalykinės srities analizė.

Duomenimis paremta analizė. Įvadas. Teoriniai pagrindai. Dalykinės srities analizės sąvokų apibrėžimas. Dalykinės srities analizės veiklos. Dalykinės srities funkcijų dekomponavimas. Procesų priklausomybių diagramos sudarymas. Procesų duomenų srautų diagramos sudarymas. Esybių/procesų matricą sudarymas ir analizė.

Duomenimis paremta analizė grindžiama tuo, kad duomenys yra stabilesni ir rečiau keičiasi nei procesai. Procesai gali būti peržiūrėti su kiekvienu verslo taisyklių pasikeitimu ar reorganizavimu. Viso sistemos gyvavimo ciklo metu duomenų esybės ir netgi jų atributai keičiasi labai retai. Nors sistemos duomenų reikšmės nuolatos kinta, duomenų struktūra išlieka pastovi. Taigi, jei duomenys yra pastovūs, logiška būtų analizę pradėti nuo jų.

Pagal duomenimis paremtas metodikas duomenų pasikartojimą reikia maksimaliai sumažinti, taip sudarant sąlygas geriausiam jų valdymui. Duomenimis paremta analizė sudaro prielaidas duomenų valdymo sistemų naudojimui ir sąmoningam duomenų, kaip verslo resursų, administravimui.

Informacijos inžinerija (ie) yra metodika, kurią mes naudosime susipažinti su duomenimis paremta analize. Informacijos inžinerija moko, kad norint sužinoti, kokius duomenis reikia nagrinėti, reikia remtis duomenų architektūromis, dalykinės srities funkcijomis ir netgi organizacinėmis technologijomis. Architektūros yra koncepciniai aprašymai dalykų, kuriuos jos apibrėžia. Architektūros sudaromos įmonės lygyje. Duomenys ir funkcinės architektūros yra apibrėžiamos po to, atliekant dalykinės srities analizę. Tada jos skaidomos į problemines sritis, kurios suskirstomos pagal svarbą. Probleminės sritys gali atsirasti iš vienos ar daugiau dalykinių sričių.

Ie metodika apibrėžia veiklas nuo strateginio organizacinio lygmens iki pat atskirų taikomųjų programų reames aptarsime dalykinės srities analizę (dsa), informacijos inžinerijos dalį, kurią sudaro veiklos, analogiškos kitų analizės metodikų veikloms. Ie analizė yra vadinama dalykinės srities analize, nes ji yra orientuota į dalykinės srities duomenis ir funkcijas, reikalingas atlikti darbą. Pagrindinis jos skirtumas nuo procesais paremtos analizės yra tas, kad informacijos inžinerija ignoruoja esamą verslo organizaciją ir procedūras. Vietoje to, kad tirtų kaip verslas veikia dabar, ie sutelkia dėmesį į tai, kaip jduomenimis paremta analizė daugiausia remiasi teorijomis apie duomenis, Semantinės informacijos teorija ir reliacinių duomenų bazių teorija. Semantinės informacijos teorija skirta suvokti programų duomenyse slypinčią prasmę. Ji aiškiausiai perteikiama per esybių ryšių diagramas. Supratę programos esybes, arba daiktus, mes daug sužinome apie jų atributus, reikšmes, kurias jie gali įgyti bei įvairius apribojimus. Ryšiai tarp esybių yra nemažiau svarbūs.

  • Microsoft Word 99 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (2235 žodžiai)
  • Žana
  • Duomenimis paremta analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Duomenimis paremta analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenimis-paremta-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 18:04
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo