Į duomenis orientuota analizė


Į duomenis orientuota analizė. Įžanga. Dalykinės srities analizės terminai. Dalykinės srities analizė – veiksmai. Ryšiai. Ryšių nustatymas. Normalizavimas. Funkcinė dekompozicija. Procesų priklausomybės diagramos. Proceso duomenų srautų diagrama. Esybių – procesų ryšio matrica.

Į duomenis orientuota analizė yra sąlyginai paprasta, daugelio naudojama ir suprantama. Ji apjungia daugelio žmonių požiūrį ir žinias į vieną vietą. Ne mažesnis šios analizės pliusas yra tai , kad ji remiasi duomenimis, o duomenys retai kada keičiasi ( esybės ir jų atributai retai kada keičiasi ). Net jei patys duomenys pastoviai kinta , bet jų struktūra dažniausiai išlieka ta pati. Taipogi analizuojant ignoruojama dabar esanti organizacijos struktūra ir atsižvelgiama tik į teisiškai leidžiamą struktūrą. Bandoma pažvelgti ne kaip organizacija dirba, o kaip turėtų dirbti. Į duomenis orientuota analizė grindžiama pagrindinai teorijomis apie duomenisper analizę sudaromas duomenų žodynas , kuris naudojamas dokumentacijai. Analizės pabaiga skaitoma duomenų žodyno užpildymas visa informacija gauta per analizę.

Per duomenų modeliavimą 2/3 laiko yra skiriamos esybių struktūrai nusakyti ir esybių ryšių diagrnormalizacija - tai ryšių ir esybių keitimas siekiant pašalinti pasikartojančią informaciją, dalines 1:n ryšiams ir esybėms su pasikartojančiais atributais kuriame(ar tvirtinampirmiausia atskiriamos pagrindinės esybės ir nusakomi jų raktai. Po to naikinama bepasikartojanti informacija, kuriamos atributyviosios ir asociatyviosifunkcijos aprašo kas yra daroma organizacijoje pakankamai aukštame abstrakcijos lygyje. Dažniausiai tai viena iš šių ar analogiškų joms funkcijų. Pradžioje vyksta funkcijų definavimas, po to jų dekompozicija. Funkcija - grupė veiksmų, įvykdančių kokį nors darbą iš nagrinėjamos srities. Tai iš idėjos veiksmų grupė (pvz: auditas, duomenų administravimas, platinimas, financai, sąskaitų valdymas, produkto / pirkėjo aptarnavimas, pardavimai , planavimas. ). Veika - kažkokia procedūra funkcijoje. Veikos turi pilnai definuoti funkciją. Veikos dekomponuojamos į procedūras, o šios į snormalizuoti fundamentaliasias esybes, analizuojant ar yra esybių, kurių nesimato dabartinėje erd. Nustatyti tų esybių atributus raktus ir įjungti į erd.

Analizuoti esybes ir jų ryšius siekiant nustatyti ar klasių struktūra yra reikalinga. Jei esybės egzemplioriai turi nustatomų skirtupirmą sykį nustatyti esybes nėra lengva. Problemos kyla, kad esybės priklauso nuo konteksto ir esybė vienoje organizacijoje / aplikacijoje gali nebebūti ar būti kitokia kitoje organizacijoje / aplikacijoje. Pradinis požiūris į esybes dažniausiai būna netikslus, sujauktas, per daug paprastas ar sudėtingas, neatitinkamas.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (1602 žodžiai)
  • Gintas
  • Į duomenis orientuota analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Į duomenis orientuota analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenis-orientuota-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 05:13
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo