Duomenų analizės metodai


Įvadas. Duomenys ir informacija. Duomenų analizės metodai. Paprasta kiekybinė analizė. Paprasta kokybinė analizė. Antrinė duomenų analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiais laikais daugelis reiškinių, procesų, ypač komercinių (įmonių viduje) yra vykdomi tik gerai išanalizavus gautus duomenis ir taip pasirinkus tinkama krypti siekiant kuo didesnio pelno. Duomenų rinkimas, analizavimas yra labai svarbūs ne tik versle, bet ir valstybės visuomeniniame gyvenime, valstybės viduje ir jos priimamiems sprendimams. Juk visi siekia savo bei gyventojų gerovės ieškant kuo optimaliausio sprendimo. Galime rasti istorinių pavyzdžių, kaip duomenų rinkimas ir analizavimas nebuvo valstybės prioritetas ir dėl tos priežasties visa planinė ekonomika bei Sovietų Sąjunga žlugo. Ne išimtis yra ir bankai. Šiuolaikinėje visuomenėje duomenų neanalizavimas daugelį komercinių įmonių priverstų prie bankroto ribos, o tai tik įrodo gautų duomenų analizės svarbą ir savo elgesį atsižvelgus į gautus rezultatus

Darbo tikslas – Pristatyti duomenų analizės metodus.

Darbo uždaviniai:

2. Išrinkti populiariausius duomenų apdorojimo metodus. Jų privalumus ir trūkumus.

Taigi, kiekvienas kaupiame informaciją savo aplinkoje, aiškinamės kokioje aplinkoje gyvename ir, žinoma, visada norime ją patobulinti. Būtent duomenų rinkimas ir jų analizavimas padeda išspręsti problemas ir jas pakreipti tinkama linkme. Tam ir yra skirti duomenys ne tik gyvenimo gerinimui bet ir įmonės ar banko stabiliam veiklos užtikrinimui ir darbuotojų gerovei.

Informacija naudojama viso banko, o ne tik vieno padalinio valdymui, tai ją būtina perduoti atitinkamiems valdymo organams, o ją rinkti ir kaupti taip, kad galima būtų naudoti ne tik dabar, bet ir ateityje. Informacija naudojama vertinant atitinkamas situacijas, reiškinius, procesus, priimant valdymo sprendimus. Todėl ji turi būti pateikiama visiems supranta forma:

Kiekį - sprendimams priimti reikia turėti pakankamą iformacijos kiekį. Kai jos trūksta, gali atsirasti neaiškumų, nuomonių nesutapimo, neteisingų sprendimų ir nepageidaujamų padarinių.

tinkamumą valdymui - informacija, kurią gauna vadovai turi atitikti jų atsakomybę ir užduotis. Blogai kai teikiama ir apdorojama nereikalinga, bereikšmė, perkrauta kitais duomenimis info.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 133 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1721 žodžiai)
  • Rinalda
  • Duomenų analizės metodai
    10 - 4 balsai (-ų)
Duomenų analizės metodai. (2015 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-analizes-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 09:24
×