Duomenų apsauga referatas


Dalykinė rodyklė. Paveiksliukų sąrašas. Lentelių sąrašas. Įvadas. Pagrindiniai duomenų saugos aspektai. Duomenų saugumui gresiantys pavojai. apsauga nuo jų. Virusai. Specializuotos kovos su virusais priemonės. Antivirusinės programos. Šnipinėjimo programos. Kaip apsisaugoti nuo šnipinėjimo programų. Kompiuterio techniniai gedimai. Apsauga nuo techninių gedimų. Saugikliai. Vartotojo klaidos. Apsauga nuo vartotojo klaidų. Atsarginių duomenų ir programų kopijų darymo organizavimas. Slaptažodžių svarba. Išoriniai pavojai ir kompiuterio apsisaugojimas nuo jų. Kiti duomenų saugumui svarbūs faktoriai. Vengtini veiksniai ir veiksmai. Kaip saugiai sunaikinti duomenis. Savaiminis kompiuterio išsijungimas. Programinės įrangos ir duomenų teisinė apsauga. Autorių teisių samprata. Autorių teisės Lietuvoje. Lietuvos Respublikos įstatymai, ginantys autorių teises. Tarptautinės teisės aktai, ginantys autorių teises. Lietuvos Vyriausybės nutarimai, ginantys autorių teises. Kam taikomas autorių teisių įstatymas. Autorių asmeninės neturtinės teisės. Autorių turtinės teisės. Kompiuterio programos atgaminimas ir adaptavimas. Kompiuterio programos[žr. 1 išnašą] dekompiliavimas. Duomenų bazių naudojimas. Autorių teisių galiojimo terminas. Teisinė atsakomybė. Moralinės žalos atlyginimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Paveiksliukas 1 „Rekomenduojamos antivirusinės programos". Paveiksliukas 2 „Ugniasienės vieta kompiuterių tinkle". Paveiksliukas 3 „Bylos pašalinimas".

Gyvename laikais, kai informacinės technologijos vystosi ypatingai sparčiai. Deja, kartu su informacinių technologijų plėtra kartu atsiranda ir metodai, kaip pakenkti kompiuteriams bei juose esantiems duomenims. Dažnai ir patys vartotojai, nežinodami darbo su kompiuteriu saugumo reikalavimų, patys pakenkia savo kompiuteriui, neatkuriamai sunaikina duomenis. Siekiant išvengti tokių nelaimių, šiuolaikiniam žmogui būtina sužinoti kaip apsaugoti kompiuterinius duomenis nuo nesankcionuoto jų atskleidimo, pakeitimo ar sunaikinimo.

Išnagrinėti kompiuteriui bei jame esančių duomenų saugumui gresiančius pavojus bei tinkamiausias priemones nuo jų apsisaugoti;

Suprasti svarbiausius faktorius, leidžiančius išvengti duomenų praradimo bei vengtinus veiksmus;

Sužinoti, kokie įstatymai gina autorių teises bei kokie veiksmai laikomi autorių teisių pažeidimais.

Kaip apsaugoti duomenis nuo klaidų ir iškraipymų ar praradimo kompiuterio techninės įrangos gedimų atveju, suveikus virusams;

Kaip apsaugoti duomenis nuo nesankcionuoto naudojimo arba piktavališko iškraipymo ar sunaikinimo. [10]

Siekiant parodyti, kokia apsaugos priemonė kokiu atveju tinkamiausia, rekomenduojama perskaityti apie kompiuterių duomenų saugumui gresiančius pavojus bei siūlomas apsaugos priemones.

Didžiausi kompiuteriui bei jame esančių duomenų saugumui gresiantys pavojai:

Sukurta labai daug įvairių antivirusinių programų: Norton Antivirus, Avira, AVG, F-Prot, PC-CilIin, McAfee, NAV, DrWeb ir kt. Kiekvieną dieną internete atsiranda vis naujų virusų, todėl norint apsaugoti duomenis, būtina nuolat atnaujinti turimas antivirusines programas bei visas įrašomas į kompiuterį bylas, gautus laiškus tikrinti antivirusine programa. [11]

Žemiau matote keletą rekomenduojamų antivirusinių programų:

Daugelį šnipinėjimo programų vartotojai parsisiunčia ir įdiegia kompiuteryje patys, susivilioję jų žadamomis galimybėmis. Daugelis interneto naršyklių ir el. pašto programų priedų-šnipų palengvina informacijos paiešką ar papuošia el. laiškus įvairiais paveikslėliais. Todėl reiktų nepasitikėti įvairiose svetainėse siūlomomis esą naudingomis programomis ir jas siųstis tik iš patikimų šaltinių.

Maitinimo įtampos dažnio nuokrypis daugiau nei ± 1 % ;

Taip pat siūloma apsaugoti duomenis slaptažodžiais ar šifrais. Rekomenduojama neatvėrinėti jokių vykdomųjų (turinčių prievardžius *.exe, *.com, *.bat) ir specialiosios paskirties bylų (pavyzdžiui, *.dll, *.ovl, *.scr ir pan.), gautų iš nepažįstamų asmenų. Taip pat geriau nebandyti atverti bylų, kurių prievardžiai jums nežinomi. Esant keliems kompiuterio naudotojams, svarbu kontroliuoti jų veiklą internete, supažindinti su saugiu kompiuterio naudojimu.[8]

Išoriniai pavojai ir kompiuterio apsisaugojimas nuo jų

Kompiuterių su svarbiais duomenimis vagystė - daug nuostolių pridarantis nusikaltimas. Siekiant apsaugoti kompiuterį nuo vagystės, rekomenduojama įsirengti signalizaciją, o taip pat nepalikinėti kompiuterio nesaugomoje patalpoje.

Kiti duomenų saugumui svarbūs faktoriai:

Tarptautinės teisės aktai, ginantys autorių teises:

Lietuvos Vyriausybės nutarimai, ginantys autorių teises:

Kam taikomas autorių teisių įstatymas

Kompiuterio programos[žr. 1 išnašą] dekompiliavimas

Kitų Autorių teisių įstatymo nuostatų pažeidimas.[4]

Siekiant apsisaugoti kompiuterinius duomenis nuo virusų, šnipinėjimo programų ar kitų pavojų, keliančių grėsmę duomenų saugumui, svarbu:

Pasirūpinti kompiuterio apsaugos priemonėmis, tokiomis kaip antivirusinė programa, ugniasienė ir kt.

Taip pat norint išvengti duomenų praradimo svarbu nuolatos daryti svarbių duomenų kopijas, pasirūpinti kompiuterio patalpos ventiliacija, kompiuterio nelaikyti labai drėgnoje, šaltoje ar karštoje patalpoje, patartina nevalgyti ir negerti virš klaviatūros.

Išnagrinėjus duomenų programinės įrangos ir duomenų teisinę apsaugą paaiškėjo, jog svarbiausia agentūra, ginanti autorių teises Lietuvoje - LATGA, taip pat reiktų išskirti Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą. Autorių teisių pažeidimais laikome kūrinio panaudojimą be autoriaus sutikimo, neturint licencijos, už tai taikomos įstatymų numatytos baudos.

  • Microsoft Word 235 KB
  • 2015 m.
  • 25 puslapiai (4286 žodžiai)
  • Universitetas
  • Augustė
  • Duomenų apsauga referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Duomenų apsauga referatas. (2015 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-apsauga-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 11:38
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo