Duomenų atkūrimas


Atsarginių kopijų planavimas. Pilnų atsarginių kopijų reikalavimas. Augančių atsarginių kopijų reikalavimai. Palaikymo laikas. Atsarginės kopijos dažnis. Atsarginių kopijų užlaikymas. Atsarginių kopijų saugumo planavimas. Kas yra Windows serverio atsarginė kopija. Kas yra internetinė atsarginė kopija. Pagrindinės ypatybės. Įmonės atsarginės kopijos sprendimas. Kas yra duomenų apsaugos manager? Įgyvendinimas serverio ir duomenų atgavimas. Pasirinkimas serverio. Pasirinkimas atkurti serveriui. Pasirinkimas duomenims atkurti. Vartotojai atgauna savo savus duomenis. Atgaukite duomenis į alternatyvią vietą. Atgaukite duomenis į originalią vietą. Atgaukite apimtį. Pažymėti Prieš atkuriant procesą, jūs turite nukopijuoti rąstus anksčiau, negu jūs pradėsite atkurti procesą. Restauravimas su internetiniu atsarginiu sprendimu.


Duomenų atstatymas nelaimiai nutikus naudojant pagrindinius žingsnius link svarbių duomenų atstatymo. Kompanijos reikia greito ir spartaus duomenų atgavimo be didelių nuostolių.(coverag nz ar tinka). Kuriant apsisaugojimo planą nuo nelaimingų atsitikimų reikia atkreipti dėmesį kiek tai gali kainuoti pačiai įmonei.

Prieš pradedant kurti atkūrimo strategija reikia, kad organizacijos išsakytų lūkesčius ir norus , kad galėtų sukurti tinkamą saugumą kritiniams duomenims .

Žemiau pateiktas sąrašas gali padėti atrenkant priemones duomenų atkūrimui ir įdiegiant tam tikrus saugumus.

Įvertinti firmos kritinius išteklius . Juos sudaro pats serveris su jais esančiais duomenimis , bet ir kiti duomenys laikomi kituose laikyklose.

Įvertinti visas įmanomas rizikas susiejusias su organizacijos kritiniais resursais. Pvz. duomenys per klaida gali būti ištrinti arba atsarginiu kopijų kūrimas gali pradėti streikuoti. Kai kurie duomenų praradimai susieja su interneto problemomis ir jo dingimais. Dažnas elektros dingimas gaili ir įtakoti duomenų praradimus.

Nustatyti keik laiko gali užtrukti atkūrimas. Būna tokių atvejų kai užtrunka atkūrimas minutes , valandas ar net dienas .

Sukurti atkūrimo strategija. Naudojant prieštai išvardintus žingsnius . Firma turi susikurti atsarginius planus ir atsargines kopijas kad sumažintų riziką.

*Užrašai: Kompanija turės skirtingus atsarginių kopijų planus , kurie paremti jų verslu. Firmų apsaugos planai neturėtų būti seni turi būti atnaujinami kas pora mėnesių. Aišku ir patys administratoriai neturi užmiršti kad jie turi atlikti testavimus kad atsarginės kpijos veikia ir apsaugos planai atliks užduotis pagal reikalavimus. Testavimai turi būti atliekami izoliuotoje aplinkoje , kuri netrukdytų kitų darbo , su tų failų kopijomis.

Service level agreement (SLA) apibūdina atsakomybę IT skyriaus ir IT paslaugų tiekėjo. Duomenų apsaugojimui sąlygoms SLAs šitie nutarimai tiksliai nusako , kuri dalis IT infrastruktūros ir duomenys bus apsaugoti ir kaip greitai sugrįš po serverio sugedimo.

Kai kuriuose firmose SLAs suformuluota ir vykdoma IT skyriaus pagal SLA taisykles. Tos taisyklės yra dalis It skyriaus tobulėjimo, kuris labai atsiremia į biudžetą ir atlyginimus. Kai kur firmose SLA būna mažiau laikomasi taisyklių pagrindinių SLA. Pagrindis raktas kuriant SLA sistemą reikią būti realistu ir kūribingu negu laikytis standartų nepasiekiamų .

Valandų skaičius praleidus prie tam tikros operacijos nusako kiek serveris pasiekiamas vartotojams.

Serverio pasiekiamumas vertinamas procentais per metus . Pvz serveris pasiekiamas 99,99 % per metus , tai reiškia kad bus nepasiekiamas tik 0,1 % per metus , arba 8,75 valandos per metus.

Atstatymo taško objektas (RPO). Yra nustatytas limitas , kiek gali prarasti duomenų nelaimės atveju. Jei kopanijoje atsarginės kopijos daromos kas 6 val. ir taip bus nereikalinga kurti 6 val. kopijas skirtinguose vietose , todėl blogiausiu atveju reiktų kreiptis tik į paskutinę atsarginę kopiją prieš 6 val. Galima nustatyti, kad atsargines kopijas kurtų kas 1 val. , tai 60 min. atsarginių kopijų kūrimo laikas apie 15 min. O iškilus problemai darant kopiją tai paskutinė kopija bus prieš 1 val. ir 15 minDėl kopijų darymo reikia labai atkreipti dėmesį i tinklo infrastruktūrą. RPO labai priklauso nuo naudojamos technologijos . Pvz. kai naudojant „snapshot“ funkcija Windows server bacup , arba kita programinę įranga kuriant šešėlinę particijos kopija kitaip dar vadinamos (VSS) todėl atkuriama iki ten kur pradėtas kopijavimas.

  • Informatika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (5346 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lukas
  • Duomenų atkūrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Duomenų atkūrimas . (2017 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-atkurimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 11:40
×