Duomenų bazės aprašas


Auto+duomenu+aprasymas. Duomenu bazes dalykine sritis.

Transporto kompanijos atliekamų transakcijų aprašymas. Referate aprašytos krovinio tarifų, reiso tarpinių punktų ir kt. Transakcijos. Yra aprašoma įmonės bendra dalykinė sritis, pateikiami ir aprašomi konceptualūs ir loginiai duomenų bazės modeliai. Bendras dalykinės srities aprašymas. Kiekvieno išorinio požiūrio aprašymas. Bendras konceptualus duomenų bazės modelis. Bendro loginio duomenų bazės modelio schema. Bendras loginis duomenų bazės modelis. Realizuotų transakcijų vykdymo rezultatai.

Išoriniai požiūriai:

•Klientų užsakymų valdymas

•Reisų atlikimo valdymas

•Automobilių priežiūros ir jos sąnaudų valdymas

Transporto kompanija organizuoja užsakovų krovinių pervežimą sausumos transportu (vilkikais) visoje Europoje. Tam tikrais atvejais naudojamasi ir keltų paslaugomis.

Kompanijos paslaugomis gali naudotis įmonės ir privatūs asmenys. Klientui skiriamas vadybininkas, kuris aptarnauja klientą, t.y. kordinuoja krovinių pervežimus, sudaro maršrutus, parenka vilkiką, priekabą, organizuoja krovinių pakrovimą ir iškrovimą pas krovinio gavėją, kuriuo gali būti įmonės ir privatūs asmenys.

Jei vykdomas tarptautinis pervežimas, tai kliento atstovavimui skiriamas muitinės tarpininkas, kuris tvarko dokumentus ir sumoka muitinės nustatytus tarifus.

Klientas pateikia užsakymą ir nurodo krovinio rūšį, kiekį, krovinio pakrovimo vietą ir datą iki kurios turi būti pristatytas krovinys. Saugomi duomenys apie kiekvieną klientą: jo pavadinimas, adresas, vadovo vardas ir pavardė, telefonas, telefaksas, banko rekvizitai, kada padaryti jo užsakymai ir kada jie įvykdyti, kas iš kur ir į kur pervežta ir kiek už tai sumokėta.

Vienu užsakymu galima vežti keletą krovinių rūšių. Krovinių vežimas apmokestinamas pagal nustatytus tarifus, priklausančius nuo krovinio rūšies ir jam priklausančio priekabos tipo. Tarifas skaičiuojamas už vieno kilometro kainą. Vienam užsakymui gali būti skirta keltas vilkikų ir keletas priekabų. Užsakymams vykdyti sudaromi reisai, o vienu reisu kompanija gali aptarnauti keletą užsakymų. Vieno reiso metu galima vežti skirtingų klientų krovinius. Pervežimą atlieka du vairuotojai.

Vadybininkai parenka priekabos tipą kroviniui vežti priklausomai nuo krovinio rūšies. Parenkami laisvi vilkikai ir priekabos, kurie yra arčiau nuo krovinio pakrovimo vietos. Priklausomai nuo vežimo atstumo vadybininkas vilkikui priskiria vieną arba du vairuotojus.

Sudarydamas reisą, vadybininkas gali numatyti tarpinius punktus, per kuriuos turi važiuoti vilkikas. Tarpiniuose punktuose gali būti vykdomi priekabos perkabinimai ( vilkiko keitimas) arba krovinių perkrovimas. Šiais atvejais sudaromi nauji reisai.

Tam tikrais atvejais numatoma pasinaudoti keltų paslaugomis. Šiuo atveju reisai sudaromi atsižvelgiant į kelto tvarkaraštį.

  • Informatika Aprašymas
  • Microsoft Word 1275 KB
  • 2013 m.
  • 24 puslapiai (2439 žodžiai)
  • Viktorija
  • Duomenų bazės aprašas
    10 - 3 balsai (-ų)
Duomenų bazės aprašas. (2013 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-bazes-aprasas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:43
×