Duomenų bazės ir jų vaidmuo informacinėse sistemose


Duomenu baziu samprata. Duomenu baziu samparata. E.sveikatos sistemos kurimas operacinese. Informaciniu technologiju taikymas medicinoje. Dbvs pritaikymas biomedicinoje. Kompiuterizuotos informacines sistemos samprata. Duomenu bazes egzas. Informacines sistemos sudetis. Informacines sistemos sudetia. Informacijos sistemos sudetis.

Šiame darba yra nagrinėjamas duomaneų bazių vaidmuo informacinėse sistemose. Yra analizuojama informacinės sistemos samprata, jos paskirtis bei sudėtis. Taip pat yra aprašomos duomenų bazės, pabrėžiamas jų svarbumas, atliekamos funkcijos ir sandaros ypatumai. Taip pat yra aptariami informacinių technologijų pritaikymo medicinoje galimybės ir privalumai. Įvadas. Informacijos sistemų analizė. Informacijos sistemos samprata. Informacijos sistemos paskirtis. Informacijos sistemų sąsajos su mokslo sritimis. Informacijos sistemos sudėtis. Informacijos sistemų programinės įrangos tipai. Infromacijos sistemų klasifikavimas. Duomenų bazės ir jų vaidmuo. Duomenų bazės samprata. Duomenų bazių evoliucija. Duomenų organizavimo modeliai. Duomenų bazių valdymo sistemų funkcijos ir sudėtis. Informacinių sistemų taikymas medicinoje. Informacinių technologijų plėtros įtaka klinikinei praktikai. Elektroninės kortelės ir receptai. Konferencija „informacinės technologijos medicinoje“. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedas. Nacionalinės e-sveikatos sistemos kūrimas, palaikymas ir plėtra. Priedas. Vr švietime ir mokymuose.

Informacinės technologijos – dar jauna ir sparčiai besivystanti mokslo ir praktikos sritis. Ji pradėjo formuotis dvidešimto amžiaus šeštojo dešimtmečio pabaigoje. Pastaruoju metu bet kurios organizacijos sėkmės galimybės tiesiogiai susijusios su veiklai naudojamos informacijos apimtimis, informacinių technologijų kokybe ir sugebėjimo naudoti informaciją lygmeniu. Išsivysčiusiose šalyse ne mažiau kaip penktadalis nacionalinio produkto skiriama informacijai kaupti, saugoti, analizuoti ir paskirstyti. Informacijos sistemos (toliau – is) svarba išaugo, kai pradėjo formuotis informacinės visuomenės. Šiuolaikinė efektyviai funkcionuojanti organizacija neįsivaizduojama be kompiuterizuotos is. Pagrindiniai veiksniai, nulėmę išsiplėtusį kompiuterizuotų is vaidmenį organizacijoje bei duomenų bazių informacinių technologijų pasaulyje – išaugęs ir toliau augantis skaičiavimo technikos (techninės ir programinės įrangos) galingumas ir jos kainos mažėjimas. Todėl, kiekvienam aktyviam informacinės visuomenės nariui pravartu išmanyti is ir db sandarą ir pritaikymą.

šiame darba yra nagrinėjamas duomaneų bazių vaidmuo informacinėse sistemose. Taisistema paprastai vadinama tarpusavyje sąveikaujančių elementų visuma. Tai gali būti tiriami, kuriami ar kitaip mus dominantys objektai, nagrinėjami kaip bendra, tam tikru būdu sutvarkyta visuma. Pačia sistemos sąvoka labiau susidomėta pradėjus formuoti sistemų teoriją, sistemų analizę ir sisteminį požiūrį.

Sistemoje yra svarbūs jos elementai ir ryšiai tarp jų. Kiekvienas sistemos elementas imamas kaip nagrinėjamu požiūriu nedalomas, Elementarus. Tačau savo ruožtu kiekvienas elementas gali susidėti iš kitų smulkesnių elementų. Kiekvienas toks sudėtinis elementas taip pat gali būti nagrinėjamas kaip sistema. Sistemose gali būti skiriamos tam tikra prasme svarbios jos elementų grupės, autonominiai junginiai ar kitokie specialūs dariniai (kompleksai). Tie ryšiai gali būti kryptingi – rodyti, kuris elementas nuo kurio priklauso.

Informacinė sistema apibrėžiama kaip informacijos apdorojimo sistemos ir organizacijos išteklių (pačios informacijos, žmonių, techninių priemonių, finansų ir pan. ) visuma, skirta informacijai apdoroti, formuoti (kurti), skleisti (siųsti ir gauti). Kitaip tariant, tai struktūrizuotas procesų ir procedūrų rinkinys, kuriame yra kaupiami duomenys, organizuojami ir perduodami vartotojui.

  • Microsoft Word 1630 KB
  • 2012 m.
  • 51 puslapis (13436 žodžiai)
  • Universitetas
  • Olegas
  • Duomenų bazės ir jų vaidmuo informacinėse sistemose
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Duomenų bazės ir jų vaidmuo informacinėse sistemose. (2011 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-bazes-ir-ju-vaidmuo-informacinese-sistemose.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 01:19
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo