Duomenų bazės savarankškas darbas


Gėlių tiekėjo duomenų bazė. Įvadas. Užduoties formulavimas. Reikalavimai techninei ir programinei įrangai. Projektinė dalis. Fizinis modelis. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Šiame darbe dirbau ir įtvirtinau duomenų bazės semantinį modelį, bei reliacinį modelį, taip pat sukūriau SQL kodą. Turėjau gerai įsilieti į savo pasirinktą temą. Teko paklausti savo giminių, kurios turi šio tipo įmonę, kad padėtų suprasti gėlių tiekėjų DB. Šiame darbe susidūriau su nemažai problemų, dažniausiai jos kilo tiesiog iš nesupratimo. Problemas spręsti padėjo savarankiškas domėjimasis įmonėmis, draugų ir destytojų pagalba. Šią temą pasirinkau, nes ji man atrodė priimtiniausia ir gana paprasta. Tiesa sakant, vėliau supratau, kad ji tikrai nėra paprasta, o kaip tik gan paini, apie ją yra nedaug informacijos ir viską tiesiog reikėjo spręsti galvojant pačiam ar klausinėjant kažko kas yra susijęs su šio tipo įmone. Šio savarankiško darbo tikslas yra altiktį šį darbą, įtvirtinti šio kurso įgautas žinias ir gebėti projektuoti duomenų bazes.

Mano užduotis buvo sukurti gėlių parduotuvės duomenų bazes. Pradžioje turėjau sukurti duomenų bazės semantinį modelį (esybių ryšių) iš nemažiau kaip 10 esybių, aš sukūriau 11. Iš pradžių viską susirašiau ant lapo, taip vienas po kito didinau savo esybių skaičių, sprendžiau „daug su daug“ veiksmus ir galiausiai viską surašiau i Microsoft Visio programą. Mano esybės buvo: užsakovas, pristatymas, prekiautojas, plantacijos, plantacijos savininkas, sandėlys, užsakymai, įmonės, administracija ir prekės. Šias esybes sujungiau ryšiais ir gavau semantinį duomenų bazės modelį.

Atlikęs semantinį duomenų bazės modelį, reikėjo sugeneruoti reliacinį, su kuriuo jau buvo tekę susidurti studijų metu. Šį modelį sugeneravau naudodamas Microsoft Visio programą.

Reikėjo sukurti ir fizinį DB modelį (SQL kodą su komentarais). Tai buvo ganėtinai sudėtinga, nes su tuo susidurti buvo tekę labai mažai, todėl darydamas šį modelį veikiausiai privėliau nemažai klaidų.

Šiam darbui atlikti reikėjo nemažai programinės įrangos. Visų pirma reikėjo įsidiegti Microsoft Office paketą ir dar su juo gauti ir Visio programą. Visio pasirinkau, nes su ja jau buvo tekę dirbti, ji man atrodo priimtiniausia ir turinti patogiausią vartotojo sąsają. Dar vienas dalykas ko reikėjo tai buvo įsidiegti SQL Developer programinę įrangą, tačiau, kad ji veiktų reikėjo susikurti savo duomenų bazę, kad galėčiau šią programą naudoti namie. SQL Developer pasirinkau, nes su ja jau susipažinau ir nenorėjau per daug gilintis į kitas programines įrangas, kai jau žinau vieną iš jų.

  • Microsoft Word 317 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (2064 žodžiai)
  • Kolegija
  • Emilijus
  • Duomenų bazės savarankškas darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Duomenų bazės savarankškas darbas. (2015 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-bazes-savarankskas-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 14:18
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo