Duomenų bazių taikymas


Duomenu baziu privalumai. Duomenu bazes referatas. Serveriu ir baziu hierarchija. Referatas apie duomenu bazes. Web duomenu baziu valdymas. Duomenu baziu taikymo sritys. Svetaine su turinio valdymo sistema diplominiai darbai. Duomenu baziu privalumas. „mysql“ ir „postgresql“ palyginimas. Įvadas apie duomenu bazes.

Įvadas. Problemos aktualumas, keliami tikslai. Duomenų bazės. Kas yra duomenų bazė. Duomenų bazių privalumai. Priėjimo priemonių unifikavimas. Našumo padidėjimas. Vientisumo sustiprinimas. Duomenų bazių trūkumai. Dbvs. Duomenų bazių tipai. Rinkmenų valdymo sistemos. Hierarchinės duomenų bazės. Reliacinės duomenų bazės. Reliacinis modelis. Duomenų bazės ir internetas. Duomenų bazių valdymo sistemos naudotinos interneto technologijose. Mysql. Postgresql. Ms sql server. Duomenų bazių valdymo sistemų palyginimas. Mysql prieš postgresql. Acid testas. Sql dialektai. Kurią rinktis. Mysql privalumai. Web-aplikacijų kūrimo technologijos. Asp (active server pages). Perl. Python. Coldfusion. Php. Web-aplikacijų kūrimo technologijų palyginimas. Php prieš perl. Panašumai. Skirtumai. Php prieš asp. Greitis. Atminties valdymas. Kaina. Duomenų bazės. Klaidos. Mobilumas. Php prieš coldfusion. Palaikomos platformos. Kalbų skirtumai. Dbvs palaikymas. Technologijos pasirinkimas. Vgtu dinaminio turinio valdymo sistemos modeliavimas. Principinė prisijungimo prie sistemos schema? Svetainės valdymo sistemos modulių schema. Valdymo sistemos veikimas. Sistemos saugumas. Pagrindiniai pavojai. Saugumo priemonės. Apachie serveris. Slaptažodžių kodavimas. Saugus prisijungimas prie duomenų bazės. Vgtu svetainės turinio valdymo sistemos sukūrimas. Duomenų bazės struktūra. Lentelė „istorija“. Lentelė „senatas“. Lentelė „admins“. Moduliai. Modulis „istorija“. Modulis „senatas“. Prisijungimo kontrolės (pk) modulis. Modulis „vartotojai“. Submoduliai. Vartotojų administravimo (va) submodulis. Tik submodulis. Gik submodulis. Duomenų vaizdavimas svetainėje. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra. Priedai.

Šis darbas skirtas vgtu internetinio portalo tobulinimui, panaudojant duomenų bazių ir dinaminių internetinių puslapių privalumus.

Pačioje internetinio voratinklio vystymosi pradžioje visų tinklalapių turiniai buvo pilnai statiniai html arba tekstiniai failai. Statinis dokumentas yra paprasčiausiai bet kuris tinklalapis, kuris yra išsaugomas diske ir gražinamas į naršyklę be pakeitimų. Net gi dabar, tikriausiai daugelis internetinių tiklalapių yra statiniai puslapiai, nors pusiausvyra tikrai kinta. Jeigu pamėgintume suskaičiuoti puslapių, kurie peržiūrimi tokiame pavidale kaip jie buvo sukurti kiekį, su puslapių, kurie guli milijonuose tinklalapių, laukdami kol bus peržiūrėti kiekiu, tai tikėtina, kad didesnė dauguma jų šiandien bus dinaminiai.

Dinaminis tinklalapis – tai bet kuris tinklalapis, kurio turinį keičia programa arba scenarijus tuo momentu, kai jis yra iškviečiamas peržiūrai. Paprasti pavyzdžiai tokių trivialių dinaminių puslapių būtų, tokie puslapiai, kurie rodo lankytojų skaitliuką arba dabartinę datą ir laiką.

Naudingesni yra rezultatų puslapiai, kurie grąžinami, kai vartotojas nusiunčia tinklo anketą. Anketa, pati savaime gali būti statinė arba dinaminė, tačiau rezultatų puslapis visada turi būti dinaminis, nebent anketa yra fiktyvi. Logiška, kad kai vartotojas įveda kintamus duomenis į anketą ir anketa yra apdirbama, rezultatai turi būti kintami.

Galiausiai kai kurie tinklalapiai yra visiškai dinaminiai, kadangi visas turinys yra saugomas duomenų bazėje ir perduodamas į tinklalapį tuoj pat kai tinklalapis iškviečiamas peržiūrai. Taip daroma dažniausiai siekiant sumažinti tinklalapio išlaikymo kaštus. Kadangi šiuo atveju vartotojas nežinantis html gali įvesti turinį į duomenų bazę naudodamas paprastą, lengvai suprantamą sąsają. Kai turinys yra paimamas iš duomenų bazės jis sujungiamas su šablonu, kuris suteikia komponentus, bendrus visam tinklalapiui arba tam tikrai tinklalapio daliai.

Dinaminių tinklalapių sukūrimo kaina yra didesnė už statinių, tačiau palaikymas – žymiai pigesnis. Taip yra dėl kelių priežasčių. Paprasčiausiai, kaip jau buvo minėta, statiniai tinklalapiai yra atskirų html puslapių, kurie buvo sukurti atskirai ir pakrauti į internetinį voratinklį rinkinys. Jeigu jūs norite pakeisti puslapį statiniame tinklalapyje, jūs turėsite redaguoti konkretų puslapį, o tai dažniausiai daro tinklalapio dizaineris (web designer).

  • Microsoft Word 669 KB
  • 2011 m.
  • 51 puslapis (10501 žodžiai)
  • Romas
  • Duomenų bazių taikymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Duomenų bazių taikymas. (2011 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-baziu-taikymas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 15:50
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo