Duomenų bazių technologijos vystimasis


Duomenų bazių technologijos vystimasis. MS Access medžiaga. Šiuolaikinė sudėtinga DB. Pirmosios duomenų apdorojimų sistemos tai buvo tik kanceliarinis darbas. Pvz. turime kokią nors komercinę įmonę. Tai buvo failai. Įsivaizduokime, kad visi failai yra nuoseklaus kreipimosi. Nuoseklaus kreipimosi failai leido 1-2 k. mėnesyje padaryti sąskaitas bei ataskaitą. Naujas žingsnis (~60 metus) tai buvo tiesioginio kreipimosi duomenų failų atsiradimas ir taikymas t. Tačiau ir tiesioginio kreipimosi failai tik dalinai išsprendė problemą. Informacija - t. y. sutvarkyti ir apdoroti duomenys (arba išvados apie juos) pvz. Duomenų bazė - tai visuma tarpusavyje susietų elementarių duomenų grupių. Duomenų bazės valdymo sistema t. Kuriant vis naujas. Esant tokiai failų. Vėliau atsirado kiti ryšiai Nauji ryšiai. Rodyklė - tai laukas, kuris parodo duomenų saugojimo diske vietą. Duomenų bazių organizavimas Vienas svarbiausių duomenų bazės rengimo etapų yra jos struktūros projektavimas (pvz. Su Microsoft® Access, kaip ir su kitomis duomenų bazių programomis. Jei duomenų bazę norite susikurti patys. Organizavimui yra labai svarbūs duomenų elementų ryšiai. Aukščiau yra pavaizduoti duomenų ryšiai. Jei yra N skirtingų duomenų elementų tipų. Duomenų bazėje surašius visus reikiamus duomenis juos reikia panaudoti. Kuriant ataskaitas galima naudoti ne tik meistro pagalbą. Tam kad pasirinkti raktą pačiam. Kuriant užklausas jūs galite pasirinkti duomenis iš visų iki tol sukurtų lentelių. Duomenų normalizavimas yra didelių lentelių skaidymo į paprastesnes lenteles procesas.

Šiuolaikinė sudėtinga DB technologija yra rezultatas ilgalaikio (kelių dešimtmečių) duomenų apdorojimo būdų vystimosi bei informacijos valdymo tobulėjimo. Iš vienos pusės spaudžiamas besivystančiojo menedžmento iš kitos pusės ribojamas technologijų, duomenų apdorojimas vystėsi nuo 50 metų primityvių metodų iki sudėtingų šiuolaikinių integruotų sistemų.

Pirmosios duomenų apdorojimų sistemos tai buvo tik kanceliarinis darbas, mažinantis popieriaus kiekį. Pirmos komercinės kompiuterinės sistemos tai buvo buhalterinio vedimo sistemos. Reikalingos skaičiavimams, sąskaitų išrašymui, atlikti. Kadangi šios sistemos atliko įprastą darbą su dokumentais, jos buvo vadinamos duomenų apdorojimo sistemomis. Kompiuteryje failai praktiškai atkartojo informaciją kuri ankščiau buvo buhalterijos knygose.

Tai buvo failai klientas, prekės, prekybos agentas. Kiekvieną failą sudaro įrašų visuma. Viena eilutė vienas įrašas faile, kiekvienas laukas tai pasirinkto objekto charakteristika. Failas klientas.

Įsivaizduokime, kad visi failai yra nuoseklaus kreipimosi, visi duomenys randasi juostoje. Pvz. Norint paskaičiuoti sąsk. Klientui reikėjo dviejų failų: kliento, kur yra kliento Nr. pardavimo Pirmiausiai reikėdavo sutvarkyti failus pagal numerį (indeksą), rūšiuojant pardavimą pagal indeksą kliento pv. Išsimaišydavo prekės, todėl reikėjo įvesti vėl prekės kainą.

Nuoseklaus kreipimosi failai leido 1-2 k. mėnesyje padaryti sąskaitas bei ataskaitą.

Naujas žingsnis (~60 metus) tai buvo tiesioginio kreipimosi duomenų failų atsiradimas ir taikymas t.y. galimybė kreiptis į konkretų įrašą, neskaitant viso failo iš eilės. Ypač atsiradimas taip vadinamų indeksuotų duomenų failų, tai failai leidžiantys išrinkti vieną ar kelis laukus. Ši laukų visuma vadinama raktu.

  • Informatika Skaidrės
  • MS PowerPoint 122 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1323 žodžiai)
  • Dija
  • Duomenų bazių technologijos vystimasis
    10 - 3 balsai (-ų)
Duomenų bazių technologijos vystimasis. (2015 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-baziu-technologijos-vystimasis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 22:55
×