Duomenų fizinis perdavimas


Pagrindinės duomenų fizinio perdavimo sąvokos. Kompiuterio techninė įranga duomenis į ryšių linija perduoda nuosekliais bitu srautais. Šie duomenų bitai linijoje gali būti vaizduojami diskrečiaisiais (skaitmeniniais) arba tolydžiaisiais (analoginiais) signalais.

Kompiuterio techninė įranga duomenis į ryšių linija perduoda nuosekliais bitu srautais.

Diskretieji signalai – tai impulsų seka, kurios skirtingi signalo lygiai atitinka bitų reikšmes. Tokiais signalais dažniausiai perduodama informacija iš kompiuterio pagrindinio įrenginio į jo įvairius išorinius įrenginius (terminalus, spausdintuvus) ir atskirtingas signalo pasikartojimo periodas. Tolydžiaisiais signalais išreikšta informacija dažniausiai perduodama telefoninėmis linijomis.

Perduodant duomenis, diskretieji signalai gali būti verčiami tolydžiaisiais. Toks procesas vadinamas moduliavimu, o jam atvirkščias – demoduliavimu.

Daugumai kompiuterio irenginių (terminalams, spausdintuvams ir pan. ) pagrindins informacijos vienetas yra simbolis. Todėl siunčiami bitai pakuojami nuosekliomis grupėmis, o gavėjas šiame bitų sraute turi sugebėti atpažinti ir išskirti perduotus simbolius.

Asinchroninis – perdavimas dar vadinamas startstopiniu. Čia prie

  • Microsoft Word 3 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (385 žodžiai)
  • Hilda
  • Duomenų fizinis perdavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Duomenų fizinis perdavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-fizinis-perdavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 17:44
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo