Duomenų įrašymas į mikrovaldiklį


Praktinis darbas Nr. Duomenų įrašymas į mikrovaldiklio PIC16F84A prievadus Darbo tikslas. Darbo aprašymas. Darbo rezultatai. Klausimai Kiek bitų turi mikrovaldiklio registrai PORTA ir PORTB. Kokios dalys sudaro programą. Kurioje programos dalyje užprogramuojami mikrovaldiklio išvadai. Ką reiškia trečiame programos stulpelyje po kablelio parašytas. Ką reiškia jei po komandos įvykdymo bitas Z yra , arba bitas C yra.

Praktinio darbo metu įrašinėjom duomenis į mikrovaldiklio PIC16F84A prievadus. Pirmiausia teksto redaktoriumi notepad nukopijavome duotą programą (skaičiaus įrašymas) ir ją išsaugojom su plėtiniu asm. Paleidome programą MPLAB ir įkėlėme asm failą į MPLAB aplinką. Atsidarė klaidų langas, kuriame rodė dvi klaidas, bet jos netrugdė programos veikimui ir programa MPLAB sukūrė failą tuo pačiu pavadinimu tik su plėtiniu hex. Tuomet atidarėme stebėjimo langą, jam pasirodžius pasirinkome PORTA, Propertes, Binary, Add ir PORTB, Add ir uždarėme langą. Atsidarėme specialiųjų registrų langą SFR. Paspaudėme FILE – OPEN, pasirinkome sukurta asm failą, spaudėme OK, tuomet RESET ir asm faile atsirado juoda linija, tai reiškia, kad programą galima simuliuoti. Tuomet spauzdami žingsnius simuliavome programą kas žingsnį, juoda linija linija kas žingsnį leidosi žemyn, kurioje vietoje būdavo juoda eilutė, ta komanda ir būdavo vykdoma.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (611 žodžiai)
  • Kolegija
  • Xxx
  • Duomenų įrašymas į mikrovaldiklį
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Duomenų įrašymas į mikrovaldiklį. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-irasymas-i-mikrovaldikli.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 17:30
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo