Duomenų įvedimo ir išvedimo pagal pertraukimo reikalavimą tyrimas


Duomenų įvedimo ir išvedimo pagal pertraukimo reikalavimą tyrimas. Susipažinti su pertraukimų sistema, aparatiniais pertraukimais, duomenų įvedimu ir išvedimu panaudojant aparatinius pertraukimus bei pertraukimų perėmimą. Bendros žinios. Naudojami adresai. Darbo eiga. Išvados.

Susipažinti su pertraukimų sistema, aparatiniais pertraukimais, duomenų įvešiam laboratoriniam darbui atlikti naudojamas ibm pc kompiuteris, interfeisinis blokas, specialus stendas.

šiam laboratoriniam darbui atlikti naudojamas tik pirmas režimas, Režimas. Režimai nustatomi programiškai įrašant režimų valdantįjį žodį iš mikroprocesoriaus į plia valdančiojo žodžio registrą. Yra dvi valdančiojo žodžio struktūbitų valdantysis žodis (požymis d7=0mikroprocesoriai 8086/88 galia aptarnauti 256 pertraukimus. Kiekvienas jų turi savo numerį ir isr. Isr pradžios adresas vadinamas pertraukimo vektoriumi ir saugomas pertraukimų vektorių lentelėje. Vienas pertraukimo vektorius užima baitus.

Aparatinius pertraukimus apdoroja ir jų prioritetų sistemą realizuoja speciali mikroschema – programuojamas pertraukimų kontroleris (pic).

Norint pačiam organizuoti kai kurių pertraukimų apdorojimą, reikia pervesti pertraukimo vektorių savai pertraukimą apdorojančiai paprogramei. Tai vadinama pertraukimo perėmimu. Pertraukimo perėmimas – tai naujos pertraukimą apdororegistro rg[0] ir rg[1] skiltys valdo buferių pa ir pb darbo kryptis: nulinė skilties reikšmė atitinka įvedimo į adapterį krypčiai, vienetinė skilties reikšmė atitinka išvedimoįvedimui – išvedimui pagal pertraukimo reikalavimą tirti sudaryta programa. Programa dirba pirmu plia režimu. Ji funkcionuoja automatiniu režimu ir pažingsniui. Adapterypertraukimai – patogi mp darbo organizavimo forma. Pertraukimo perėmimas labai palengvina specifinių uždavinių sprendimą.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (392 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arvydas
  • Duomenų įvedimo ir išvedimo pagal pertraukimo reikalavimą tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Duomenų įvedimo ir išvedimo pagal pertraukimo reikalavimą tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-ivedimo-ir-isvedimo-pagal-pertraukimo-reikalavima-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 22:58
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo