Duomenų perdavimas tinkluose


Paveikslų sąrašas. Įvadas. Telekomunikacija. Kompiuterių jungimo į tinklą būdai. Duomenų perdavimo būdai. Globalinis tinklas. Wi-fi. Gprs. Wap. Gps. FTP (File Transfer Protocol). Interneto paslaugų teikėjai (ist). Www serveris. Duomenų perdavimo priemonės. Modemai. Multiplekseriai. Telktuvai, kartotuvai, komutatoriai, maršrutizatoriai. Išvados. Literatūros sąrašas.


3.1 Globalinis tinklas yra tarptinklinė struktūra, t. y. kompiuterių ir kompiuterinių tinklų, sujungtų tarpusavyje, visuma. Šios tarptinklinės visumos paprastai negalima suformuoti naudojant vieningą topologiją bei technologiją, nes ji jungia įvairaus tipo tinklus. Kai kurie tinklo mazgai yra skirti ne (arba ne tik) informacijos saugojimui, bet jos perdavimui į kitus kompiuterius. Mažus vietinius tinklus apjungia įstaigų globaliniai tinklai, o šiuos – regioniniai globaliniai tinklai, kurie yra sujungti su pasauliniu tinklu.

Tai paslauga, skirta failams tarp nutolusių kompiuterių persiųsti. Paslauga naudoja protokolą.Paprastai failai saugomi FTP serveriuose, kurie taip pat yra naudojami apsikeitimui failais.Prie serverio gali būti prisijungiama programa ftp. Prisijungimui taip pat reikia žinoti serverio vardą, turėti prisijungimo vardą ir slaptažodį. FTP paslaugos dažniau nei Telnet teikiamos anonimiškai. Anoniminio prisijungimo vardas yra anonymous. Vietoje slaptažodžio dažniausiai prašoma įvesti savo e-pašto adresą.

WWW serveris skirtas informacijai HTML ar kitu formatu saugoti, atsakyti į HTTP užklausas. Pagrindiniai uždaviniai:

Šliuzas – spec. programa, suteikianti galimybę gauti informaciją iš kitų tos pačios ar kitos tarnybinės stoties serverių, duomenų bazių.

Taigi, tam, kad galėtume naudotis internetu ir siųst arba gauti per jį duomenis, turime prijungti savo kompiuterį su programinė įranga, kuri leistų prisijungti prie kurio nors iš interneto sudarančių tinklų ir juo naudotis. Tai dar galima padaryti naudojantis įprastinėmis telefono linijomis, skirtinėmis linijomis, radijo ryšių ir panašiai. Kiekvienas pasirenka jam patogiausią būdą - priklausomai nuo poreikių ir galimybių. Interneto paslaugų teikėjų pasaulyje yra tūkstančiai. Kai kurie iš jų tik suteikia galimybę jungtis prie interneto, bei duoda programinę įrangą skambinti artimiausiu telefonu, kiti - aprūpina pagrindinėmis darbui su internetu reikalingomis programomis: žiniatinklio naršyklė, elektroninio pašto programa ir panašiai.

  • Microsoft Word 1478 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1635 žodžiai)
  • Kolegija
  • Paulius
  • Duomenų perdavimas tinkluose
    10 - 2 balsai (-ų)
Duomenų perdavimas tinkluose. (2017 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-perdavimas-tinkluose.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 20:05
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!