Duomenų perdavimo internete būdai ir priemonės


Įvadas. Interneto protokolai. IPv6 Protokolas. TCP/IP Protokolų rinkinys. Konkrečiam tikslui skirti protokolai (duomenų/failų perdavimui). Duomenų perdavimo būdai, apsaugos. Saugus duomenų perdavimas internetu SSL/TLS. Duomenų šifravimas. Ssl. Tls. Išvados. Literatūros sąrašas.

IPv6 – tai IP adresas, sukurtas siekiant pakeisti dabar naudojamą IPv4 protokolą, su kuriuo augo ir vystėsi internetas jau daugiau kaip 20 metų. Nors IPv4 protokolas puikiai tarnauja ir dabar, tačiau adresų skaičius baigiasi, nes protokolo autoriai nenumatė, kad jis bus toks sėkmingas.

Naujasis IPv6 protokolas gerokai patobulintas svarbiausiose srityse kaip: saugumas, mobilumas, paslaugų kokybės užtikrinimas, maršrutizavimo lankstumas ir kt.

Siekiant sklandžiau pereiti nuo IPv4 prie IPv6 naudojimo, diegiama galimybė naujuoju protokolu naudotis paraleliai. Šiuo metu tikimasi, kad IPv6 po truputį pakeis IPv4 protokolą, nors jie abu dar ne vienerius metus veiks kartu.

Naujos kartos mobilūs tinklai (4G LTE) IPv6 protokolą planuoja naudoti kaip pagrindinį komunikacijos protokolą.

Tai yra standartinis duomenų perdavimo protokolų rinkinys, kurio pagrindu veikia internetas. Svarbiausi šio protokolo komponentai – TCP ir IP protokolai. Be šio protokolų rinkinio nebūtų galimybės dalintis informacija interneto platybėse.

Konkrečiam tikslui skirti protokolai (duomenų/failų perdavimui)

Šie protokolai yra dar aukštesniame lygyje ir yra skirti atlikti tam tikrus specifinius veiksmus. Dažniausiai vartotojų naudojami protokolai skirti dalintis duomenimis internete yra šie:

HTTP protokolas: pagrindinis metodas pasiekti informaciją ir duomenis pasauliniame tinkle. Pradinė protokolo paskirtis – pateikti standartinį būdą HTML puslapių skelbimui ir skaitymui. HTTP yra užklausos-atsakymo protokolas, jungiantis klientą ir serverį. HTTP klientas, pvz. naršyklė, inicijuoja užklausimą prisijungdamas TCP/IP ryšiu prie tam tikro nutolusio kompiuterio ,,porto“ (prievado). HTTP serveris klausosi šio prievado, laukdamas kliento (vartotojo) užklausos. Gavęs užklausą, serveris atgal siunčia atsakymo eilutę ir susijusį pranešimą, kuris dažniausiai yra HTML puslapis.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 615 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1404 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rimvydas
  • Duomenų perdavimo internete būdai ir priemonės
    10 - 4 balsai (-ų)
Duomenų perdavimo internete būdai ir priemonės. (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-perdavimo-internete-budai-ir-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 01:34
×