Duomenų sauga kompiuteryje Anti-spyware ir anti-adware Programiniai produktai, galimybės, ypatumai


Įžanga. Duomenų sauga kompiuteryje. Tinklo saugumas. Tinkle esančių kompiuterių saugumas. Antivirusinės programos. Anti-spyware. Anti-adware. Programiniai produktai. Programinių produktų galimybės, ypatybės. Išvados. Literatūra.


Šiais laikais sunku įsivaizduoti savo gyvenimą be kompiuterio. Šis išradimas itin palengvino žmonių kasdienybę, nes jo dėka ne tik lengviau bendrauti su toli gyvenančiais artimaisiais, bet ir darbai atliekami daug greičiau. Kompiuteriai paspartina duomenų paiešką, palengvina duomenų susisteminimą bei suteikia galimybę visus dokumentus saugoti vienoje vietoje. Vis dėl to, modernėjant technologijoms, drauge modernėja ir nusikaltimų pobūdis. Dabar daug lengviau sužinoti asmenų banko sąskaitų duomenis ar kitą informaciją, kuri seniau būdavo neprieinama, ar tiesiog pakenkti kitiems, sutrikdant jų darbą. Kaip tik šiam tikslui naudojamos piktybinės programos, vadinamos virusais. Jos be vartotojo žinios geba įsikurti kompiuteryje bei atlikti kenkėjiškus veiksmus. Kai kurie virusai tiesiog fiksuoja vartotojo veiksmus bei informaciją ir perduoda juos kūrėjui, kiti – trikdo operacinės sistemos veiklą, vargina reklamomis, bet nekenkia duomenims. Šiaip ar taip, kompiuterio atmintyje esantys duomenys nėra visiškai saugūs. Dėl šios priežasties naudojamos specialios programos, aptinkančios kompiuteryje įsikūrusį virusą ir jį pašalinančios. Priklausomai nuo šių programų, mūsų duomenys yra daugiau ar mažiau apsaugoti nuo įsilaužimų.

Programos - daktarai (fagai) - antivirusinės programos, aptinkančios virusus ir išgydančios nuo jų. Jos grąžina programą į tą būseną, kuri buvo prieš užsikrečiant. Kai failų nepavyksta grąžinti, jie padaromi neveikliais arba išmetami. Šių programų pagrindinis trūkumas - gydydami virusus, jie gali sugadinti programą ar palikti viruso fragmentų. Programos - daktarai paprastai neišskiriamos, teigiama, jog tai yra programos – detektoriai, turintys galimybę gydyti.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1455 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Duomenų sauga kompiuteryje Anti-spyware ir anti-adware Programiniai produktai, galimybės, ypatumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Duomenų sauga kompiuteryje Anti-spyware ir anti-adware Programiniai produktai, galimybės, ypatumai. (2016 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-sauga-kompiuteryje-anti-spyware-ir-anti-adware-programiniai-produktai-galimybes-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 00:10
×