Duomenų saugijomas diskuose loginės duomenų stuktūros


Įvadas. Optinė informacijos saugojimo technologija ir diskų struktūros. Cd-rom technologija. CD-ROM palyginimas su lanksčiu disku. CD-ROM palyginimas su kietu disku. Cd-r technologija. Cd-mo technologija. Cd-rw technologija. Duomenų išdėstymas kompaktiniuose diskuose. Dvd diskai. Dvd-r diskai. Kietieji magnetiniai diskai. Kaip veikia kietasis diskas? Kietojo disko kontroleriai. Svarbiausios kietųjų diskų charakteristikos. Talpa. Sukimosi sparta. Sąsaja. Tarpinė saugykla (buffer).

Vėliau kompaktiniai diskai pradėti naudoti ir kompiuterių pramonėje. Tiek kompiuterių, tiek kompaktinių diskų naudojimas labai plečiasi. Todėl didėja informaciją kiekis, kurį reikia išsaugoti. Atsižvelgdami I poreikius, elektronikos gamintojai pradėjo kurti naujesnius optinius informacijos kaupiklius. Jų kaip ir kompaktinių diskų kūrimo procese pagrindinis tikslas buvo laisvalaikio organizavimo industrija. Konstruktoriai bandė padidinti diskų talpą iki tokio lygio, kad vienoje jo pusėje tilptų aukštos kokybės skaitmeninis filmas.

Pagrindinės firmos nesutarė dėl bendro formato. 1995 metais dešimt elektronikos gigantų („Hitachi“, „Matsushita“, „Electronic Industrial“, „Mitsubishi Electric“, „Philips Electronics“, „Pioneer Electronics“, „Sony“, „Thomson Multimedia“, „Time Warner“, „Toshiba“ ir „JVC“) įkūrė organizaciją DVD Consortium ir bendru susirarimu diskai gavo DVD pavadinimą. Tai reiškė skaitmenį video diską (Digital video disc), vėliau tai buvo šifruojama kaip universalus arba įvairiapusis skaitmeninis diskas (Digital versatile disc).

  • Microsoft Word 117 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (2656 žodžiai)
  • Heid
  • Duomenų saugijomas diskuose loginės duomenų stuktūros
    10 - 4 balsai (-ų)
Duomenų saugijomas diskuose loginės duomenų stuktūros. (2014 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-saugijomas-diskuose-logines-duomenu-stukturos.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 00:22
×