Duomenų saugojimo įrenginiai


Įvadas. Kompiuterio atmintis. Duomenų saugojimas diskuose. Bendrai apie duomenų saugojimą diskuose. Disketiniai kaupikliai. Diskiniai kaupikliai. Kompaktiniai diskai (CD ir CD - RW). USB raktai (laikmenos). Išvados. Internetiniai šaltiniai.


darbinė ( operatyvioji arba RAM ) – darbo metu saugoti programas ir duomenis.

Per CES parodą Kingston pristatė didžiausą pasaulyje talpos – t.y. TB – USB atmintinę, pavadinimu HyperX Predator, ji sulaukė labai didelio dėmesio.

Taigi galime daryti išvadą, kad duomenų saugojimo įrenginiai mums padeda kiekvieną dieną. Mes naudojame juos norint išplatinti ir perduoti duomenis kitiems asmenims arba saugoti juos kaip asmeninę informaciją. Duomenis mes saugojame įvairiuose įrenginiuose, tokiuose kaip: laikmenose, diskuose, kompiuterinėje atmintyje ir kt.

Kompiuterio atmintyje mes laikome daugiausia sukauptos informacijos, kuri nedingsta išjungus kompiuterį. Dažnai, kai įrenginys sugenda turime didelių šansų susigrąžinti informaciją ir kas jame buvo ir perkelti ją į laikmeną ar diskus. Dažnai naudodamiesi kompiuteriu nematome, kaip elementariausi dalykai išsisaugo jame. Įjungus kompiuterį, video atmintis saugo tai, ką jungiame, o išorinė atmintis – duomenis, kai nedirbame. Jei trūktų ar būtų sugedęs bent vienas iš ši paminėtų dalykų, kompiuteris negalėtų tinkamai veikti ir atlikti jam būdingų veiksmų, kurie mums yra svarbūs.

Viskas prasidėjo nuo kompiuterio, palaipsniui augo ir tobulėjo su kiekviena diena. Dar prieš dešimtmetį diskai buvo labai populiarūs ir plačiai naudojami, bet palaipsniui viskas mažėjo. Dabar diskai nebeužima tokią didelę vietą rinkoje, juose pakeitė mažesni, patogesni, didesnės talpos ir daugkartinio naudojimo laikmenos, atmintinės. Kiekvieną dieną technologijos gerėja ir daro vis didesnę įtaką mūsų gyveninams. Specialistai išranda vis mažesnio dydžio ir didesnės talpos įrenginius.

  • Microsoft Word 319 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1146 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jokūbas
  • Duomenų saugojimo įrenginiai
    10 - 1 balsai (-ų)
Duomenų saugojimo įrenginiai. (2016 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-saugojimo-irenginiai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 00:03
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo