Duomenų saugojimo prietaisų raida ir rūšys


Įvadas. Duomenų saugojimo prietaisų raida ir rūšys. Magnetinės laikmenos. Diskelis (Floppy diskStandieji diskai. Usb raktas. Optinės laikmenos. DVD - Vaizdo įrašų diskas. CD – Garso įrašų diskas. Minidvd. Palyginimas. Išvados. Informaciniai šaltiniai. Figūra 1Diskelis. Figūra 2 Standusis diskas. Figūra 3 USB raktas. Figūra 4 DVD diskas. Figūra 5 CD diskas. Figūra 6 minidvd.


Atrodo visai neseniai kompiuteris buvo labai mažai kam prieinama dėžutė, kuri jau nuo pat pirmų savo atsiradimo dienų stebino savo technologinėmis savybėmis. Nieks negalėjo pamanyti, jog tas aparatas taps kiekvieno iš mūsų pagalbininku kasdieniniame gyvenime. Dabartiniai kompiuteriai gali išspręsti net ir sudėtingiausius uždavinius, tačiau ko ne pati svarbiausia šio prietaiso paskirtis – duomenų kaupimas bei saugojimas. Kiekvienas mūsų besinaudodamas kompiuteriu dirba su jo išorine arba vidine atmintimi. Daugelis net nesuvokia, kas slepiasi po kiekvieno mūsų kompiuterių dangčiais, bei kaip šios dėžutės turinys padeda išsaugoti ar kaupti informaciją. Mano darbo tikslas – supažindinti su duomenų saugojimo prietaisais, apžvelgti jų veikimo principus bei palyginti, kaip kartu tobulėjant technologijoms tobulėjo ir šie prietaisai.

Šiais laikais duomenų saugojimo prietaisų esama labai daug. Skirtingo dydžio, išvaizdos, greičio, talpos, stacionarumo. Tobulinant šiuos prietaisus, atrandant vis naujų būdų, kaip išsaugoti kuo didesnį informacijos kiekį, kiek įmanoma mažiasniame prietaise, šie du faktoriai tapo tolygiai proporcingi vienas kitam. Į vis mažesnius ir greitesnius įrenginius buvo galima įrašyti vis didesnį kiekį informacijos. Šie prietaisai yra skirstomi į pagrindines rūšis:

Tai plačiai tarp XX a.

Tai yra vieni iš populiariausių šių laikų įrenginių, skirtų duomenims kaupti.

  • Microsoft Word 222 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (860 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edgaras
  • Duomenų saugojimo prietaisų raida ir rūšys
    10 - 1 balsai (-ų)
Duomenų saugojimo prietaisų raida ir rūšys. (2019 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-saugojimo-prietaisu-raida-ir-rusys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 19:55
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo