Duomenų saugyklos


Įvadas. Kursinio darbo tikslai. Analitinė dalis. Užduoties analizė. Projekte naudotų pagrindinių informacijos šaltinių apžvalga. Duomenų saugyklos sandara, technologijos, konstruktoriniai sprendimai ir charakteristikos. Patikimumo, saugumo ir kokybės reikalavimai duomenų saugykloms. Pagrindiniai siūlomi duomenų saugyklų produktai. Galimų duomenų saugyklų projekto sprendimų analizė, palyginimas ir išvados. Projektinė dalis. Duomenų saugyklų įrangos parinkimas. Projektuojamų duomenų saugyklų duomenų struktūros schemos sudarymas. Duomenų saugyklų tinklo loginės schemos sudarymas. Rezervinis kopijavimas duomenų dubliavimas realiu metu. Saugumo strategijos sudarymas, saugumo priemonių parinkimas. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. išvados ir rekomendacijos. Kursiniame darbe naudotų informacijos šaltinių sąrašas.

Šio Kursinio darbo objektas duomenų saugyklos, kurios dabartinėje visuomenėje, ypač tarp namų vartotojų yra dažnas reiškinys. Vienas iš pavyzdžių yra internetinės duomenų saugyklos, vis dažniau kiekvienas vartotojas pradeda naudoti „Cloud“ technologijas vien dėl laiko sutaupymo.

Mano darbas gali būti naudingas ir vartotojams, kurie nori sužinoti daugiau apie „Cloud“ ir kitas duomenų saugyklų technologijas. Todėl būtent šią temą ir pasirinkau norėdamas sužinoti ir kitus supažindinti su duomenų saugyklomis ir jų saugumu.

Darbo tikslas – Išanalizuoti duomenų saugyklų architektūrą, juose realizuotas technologijas, technines charakteristikas ir ypatumus ir teikti rekomendacijas dėl duomenų saugyklų taikymo IT duomenims.

Projektinėje dalyje pateiksiu apie duomenų saugyklų irangos parinkimą taip pat projektuojamų duomenų saugyklų duomenų struktūros schemos sudaryma.Saugumo strategijos sudarymus ir saugumo priemonių parinkimus. Taip pat apie rezervini kopijavima ir duomenų dubliavima realiu metu.

Grafinėje šio projekto dalyje pateiksiu duomenų saugyklų tinklo loginę schemą.

1: Android devices, 2: GCM (Google Cloud Messaging for Android),3: Mobility cloud server, 4: firewall, 5: LANDesk Cloud Services Appliance (CSA), 6: LDMS 9.5 core server with LANDesk Mobility Manager 9.5, 7: APNS (Apple Push Notification Service), 8: Apple iOS devices.

Pagrindinės duomenų saugyklos charakteristikos yra dinamiškai, taupiai, optimizuotai išdalinti ir pateikti skaičiavimo resursus subjektams, kuriems tuo momentu tie resursai reikalingi. Dažniausiai tie subjektai tai,- klientas, galutinis vartotojas, organizacija, IT padalinys, IT sistema. Debesies architektūra pati savaime gali būti privati (esanti organizacijos ribose), arba vieša (prieinama internete). Taigi pagrindiniai principai galėtų būti tokie [TRGooCl08]:

Duomenų centro/IT infrastruktūros modernizavimas įmonės perkeldamos savo sistemas į vidinį arba išorinį – virtualų duomenų centrą (Cloud), gali sumažinti išlaidas vietoj to kad pirktu savo įrangą.

Mažesni startavimo kaštai Organizacijos, kurios tik pradeda veiklą, savo sistemas gali pradėti diegti debesyje. Jeigu organizacija pradėtų veiklą su savo infrastruktūra, tokiu atveju laikas ir kiti resursai būtų skirti naujos IT infrastruktūros kūrimui, jos valdymui ir t.t. Cloud atveju infrastruktūra rūpinasi Cloud paslaugos tiekėjas.

Kita tai HP duomenų saugyklos siūlomi produktai:

Galima teigti, kad pats saugiausias yra TIER4 didžiausias prieinamumas, daugiausia daroma „BACKUP“ – atsarginių failų kopijų, dingus energijai veiktu dar 96 valandoms. Taigi galima sakyti kad TIER4 veikia be perstojo.

Kiekviena saugykla turi kažkokius tai savo produktus, taigi ieškant buvo sužinota kad google turi jų daugiausia.

  • Informatika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1319 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (2452 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eduardas
  • Duomenų saugyklos
    10 - 7 balsai (-ų)
Duomenų saugyklos. (2015 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-saugyklos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 13:50
×