Duomenų suspaudimo ir skleidimo programos


Įvadas. Archyvatorių komandos ir raktai. Populiariausi archyvatoriai. Archyvavimo programų lyderiai „Winrar” prieš „Winzip”. Ms dos pagalbinės programos. Išvados. Literatūra.

-WinRAR palaiko failus ir archyvus iki 9,223,372,036,854,775,087 baitų dydžio, t.y., apie 9000 PB. Archyvinių failų dydis praktiškai nėra ribojamas.

Attrib + R - visiems aktyvaus katalogo failams suteikiamas požymis R;

Attrib – H C:\*.*/s – visiems disko C failams yra naikinamas požymis H;

Attrib + H autoexec.bat – paslepiamas aktyvaus katalogo failas autoexec.bat.

Požymių R, S, H paskirtys yra akivaizdžios. Požymis A valdo diskuose saugomų failų archyvinių kopijų sudarymą. Naujai sukurti failai visuomet turi požymį A, kuris nurodo, kad reikia sudaryti jų archyvines kopijas. Parametras A yra naikinamas tiems failams, kuriems komanda Backup arba kitos archyvų kūrimo komandos parengia archyvines kopijas.

Šaltinį nurodo katalogo (disko)vardas failų vardų šablonas. Jei kopija sudaroma standžiame diske, jai sukuriamas pakatalogis vardu Backup.

Kopijuoja tik tuos failus, kurie buvo pakeisti po nurodytos datos.

Archyvinės svarbiausių failų kopijos yra daromos reguliariai, kad, juos pažeidus, būtų galima atstatyti. Archyvuojamų failų sąrašams ir archyvavimo sąlygoms aprašyti yra sugaištama daug laiko, todėl šiuos duomenis programa saugo atskiruose archyvavimo parametrų failuose. Programa Msbackup leidžia parinkti archyvavimo sąlygas tiek rankiniu būdu, tiek automatiškai, panaudojant parametrų failų duomenis.

Jeigu archyve duomenys būna pažeisti, dalinai juos galima atstatyti programa Pkzipfix.zip, kuri pateikiama vartotojams kartu su archyvavimo ir skleidimo programomis.

Pkunzip ar.zip – aktyviame kataloge išskleidžia visus archyve ar.zip esančius failus;

Skleidžiami tik tiek failai, kurių nėra paskirties kataloge, arbakurių sukūrimo datos yra senesnės už ten esančių.

Arj a –r archyvas.arj - aktyvaus sudėtingos loginės struktūros (struktūrinio) katalogo archyvavimas;

Rar a suglaud – suglaudins visus atverto katalogo failus ir įrašys juos į archyvą „suglaud.rar“;

Rar a suglaud *.txt – suglaudins visus atverto katalogo failus su plėtiniu „txt“ ir įrašys juos į archyvą „suglaud.rar“;

Rar a –r suglaud mano\*.* - suglaudins visus atverto pakatalogio ir jo pakatalogių failus ir įrašys juos į archyvą „suglaud.rar“;

Rar a –v1440 –y a:suglaud c:\*.* - suglaudins kaupiklio C turinį 1,44 Mbaito fragmentais „suglaud.rar“, „suglaud.r00“, „suglaud.r01“, .... ir įrašys į kaupiklio A disketes;

Rar e suglaud *.TXT – tame pačiame kataloge išskleis visus archyve „suglaud.rar“ esančius failus su plėtiniu „txt“;

Po „rar“ rašomos raidės vadinamos komandinėmis. Jų yra daugiau, pavyzdžiui, d- liepia iš archyvo ištrinti nurodytus failus; f- pakeičia ankščiau sukurto archyvo failus to paties vardo, bet vėliau sukurtais failais; m- nurodytus failus perkelia į archyvą; t- tikrina archyvo teisingumą; u- įkelia į archyvą naujus failus, o esamus pakeičia naujesniais.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 100 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (3616 žodžiai)
  • Faf
  • Duomenų suspaudimo ir skleidimo programos
    10 - 5 balsai (-ų)
Duomenų suspaudimo ir skleidimo programos. (2015 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/duomenu-suspaudimo-ir-skleidimo-programos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:06
×