Duona rašinys


Rasinys apie duona. Rasinelis apie duona. Rašiniai apie duoną. Apie duona. Referatai apie duona. Riešutu duona rašinys. Duonos referatai. Saulius šaltenis riešutu duona rašinys. Duona referatai. Duona referatas.

Lietuviai nuo senų senovės gerbė ir mylėjo duoną. Tėvai griežtai drausdavo vaikams nepa- garbiai elgtis su duona, o jei namų maitintoja nety- čia nukrisdavo, liepdavo ją pakelti ir, atsiprašius, pa- bučiuoti. Nei krikštynos, nei vestuvės, nei laidotuvės neapsieidavo be duonos.

Žuvies ar kitų skanėstų, niekas per daug nesijaudindavo, tačiau jei pritrūkdavo duonelės, žmonės bėgdavo jos pasiskolinti iš kaimynų ar giminių. Taigi, senovėje žmonės net nepagalvojo apie napagarbą duonai.

Duonelė ir jos gaminiai buvo gerbiami dar ir dėl to, kad jiems pagaminti reikėjo daug laiko ir jėgų. Kiekviena šeimininkė turėjo savo kepimo paslaptį, kurios niekam neišduodavo. Kai kurios pasilkdavo duonos gabaliuką, kurį kitą kartą panaudodavo kaip raugą. Tie namai, kurie kvepėjo duonele, dažniausiai priklausydavo ne veltėdžiams, o darbštuoliams. Tą dieną, kai šeimininkė kepdavo duoną, namus aplankydavo šventė.

Anksčiau niekas duonos nešvaistydavo į kairę ir dešinę, norint jos gauti reikėjo užsidirbti. Darbštūs žmogeliai eidami pjauti šieno ar ganyti gyvūlių ar dirbti kitą darbą visuomet nešdavosi rišulėlį, kuriame buvo įdėtas brangus kaip deimantas duonos gabalėlis ir sūris.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (242 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vilte
  • Duona rašinys
    10 - 3 balsai (-ų)
Duona rašinys. (2011 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/duona-rasinys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 09:30
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo