Duonos kepimo technologija kursinis darbas


Duonos kepimo technologija kursinis darbas.


Kadangi ruginė duona yra naudinga žmogaus organizmui šiame darbe projektuoju „Tradicinės Lietuviškos duonos kepykla“ pagrindinis darbo tikslas yra nacionalinės duonos asortimento įdiegimas kepykloje. Todėl ir pasirinktos receptūros („Ajero“, „Marčios“ ir „Kaimiškos“ duonos), kurias bandysiu taikyti darbe ir parengti jas pagal projektuojamos kepyklos apimtis, buvo kepamos dar tada kai apie duonos pirkimą niekas net nepagalvodavo, o kepdavo ją tiesiog namuose.

Tačiau šiuo metu daugelis pamėgo "orines" bandeles, "pūstus" batonus, vis dar tebesižavima "prancūziškomis" bandelėmis. Deja, juodą duoną ant pietų stalo ne dažnas deda.

Visoje literatūroje yra kalbama apie duonos naudą sveikatai, kad ji yra įtraukta į beveik visų dietų produktų sąrašą. Bet reikia nepamiršti ir maisto produktų derinimą juos vartojant nes, duoną ir batoną naudingiausia valgyti su sviestu, daržovėmis, daržovių sriuba. Nepatartina valgyti su mėsa ir mėsos patiekalais - tai jau bus produktų nesuderinamumas. Todėl nereikia netik pamiršti kasdien valgyti duonos, bet ir ją vartojant maistas būtų suderintas ir taip neapkrautume organizmo.

Pagal (1, 2, 3, 4) formules apskaičiuoju krosnies, „Matador MD100“, našumą kepant „Ajero“ duoną, kurios vieno kepaliuko masė yra 1kg

Analogiškai pagal (1, 2, 3, 4) formules apskaičiuoji krosnies „Matador MD100“ našumą kepant „Marčios“ duoną, kurios vieno kepaliuko masė yra 1kg.

Analogiškai pagal (1, 2, 3, 4) formules apskaičiuoji krosnies „Matador MD100“ našumą kepant „Kaimišką“ duoną, kurios vieno kepaliuko masė yra 1kg.

„Ajero“ duona yra ruginė, pailgos ovalo formos, kurios paviršius apibarstytas kmynais. Duona taip pat gali būti ir forminė.

Vieno duonos kepaliuko masė gali būti: 0,7, 0,9, 1, 1,5 ir 2kg.

„Ajero“ duonos cheminė sudėtis 100g produkto: baltymai 6,2g, riebalai 1,3g, angliavandeniai 46,1g, energetinė vertė 231kcal

Ruginė padinė „Marčios“ duona – pailgo ovalo formos duonos gaminys, kurio paviršius apibarstytas kmynais. Duona gali būti ir forminė. Ji gali būti: 1,0, 1,5, 2, 2,5kg masės.

* - salyklą galima pakeisti ruginiais pasijotais miltais santykiu 1:1

Minimali išeiga, kai miltų drėgmė 14,5% 1kg masės kepaliuko 132,0%

„Marčios“ duonos cheminė sudėtis 100g produkto: baltymai – 6,5g, riebalai – 1,2g, angliavandeniai – 47,9. Energetinė vertė – 231 kcal.

Ruginė padinė duona „Kaimiška“ – pailgo ovalo formos duonos gaminys, kurio paviršius gali būti subadytas. Duona taip pat gali būti ir forminė. Ji gali būti kepama: 1,0, 1,5, 2, 2,5kg masės kepalais.

Minimali išeiga, kai miltų drėgmė 14,5% 1kg masės kepaliuko 139,0%

Miltai - naudojami duonos - pyrago gaminiams kepti, turi atitikti sanitarinius ir technologinius reikalavimus. Jų drėgmė turi būti ne didesnė kaip 15 procentų. Didesnės drėgmės miltai ima kaisti, pablogėja jų kepimo savybės, susidaro palankios sąlygos mikroorganizmams, pelėsiams ir miltų kenkėjams atsirasti bei vystytis.

Miltai turi būti be pašalinio kvapo ir skonio, kramtant netyri girgždėti. Bet koks miltų skonio ir kvapo pasikeitimas rodo jų kokybes pablogėjimą. Miltai, laikomi drėgnose, su blogai įrengta ventiliacija, šiltose patalpose, suplėksta. Miltu girgždėjimas kramtant rodo, kad grūdai blogai išvalyti ir juose yra mineralinių priemaišų.

Miltų sandėliai turi atitikti sanitarinius reikalavimus. Sandėlis turi būti pakankamo dydžio, sausas, gerai vėdinamas. Žiema - šildomas. Grindys turi būti sandarios, be plyšių. Sienos ir lubos turi būti lygios, tinkuotos ir išbalintos.

  • Microsoft Word 130 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 56 puslapiai (7492 žodžiai)
  • Kolegija
  • Modesta
  • Duonos kepimo technologija kursinis darbas
    8 - 1 balsai (-ų)
Duonos kepimo technologija kursinis darbas. (2017 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/duonos-kepimo-technologija-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 22:28
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo