Duonos nauda ir žala žmogaus organizmui


Sveika mityba. Duonos maistinė vertė. Duonos rūšys. rūšies nauda ar žala žmogaus organizmui. Duona. kokia ji turi būti. Specialistų nuomonė apie duoną.


Duona- pagrindinis bei pagrindinis žmonių maistas, kuris lydėjo žmogų nuo lopšio iki karsto. Su duona sutikdavo bei išleisdavo garbingą svečią. Duoną nešdavosi eidami į svečius, taip pat iš jų grįždami atsinešdavo tų namų duonos. Ją dalindami šeimos nariams, sakydavo, jog per lauką pernešta bei iš kitur atnešta duona yra šventa bei skani. Moterys, net eidamos lankyti kaimynės, nešdavo paragauti savo duonos. Kaimynė duodavo parsinešti savo duonos, kurią grįžusioji išdalydavo vaikams. Tai buvo lauktuvės.

Tradicijos kurios buvo ankščiau pasikeitė, patobulėjo, tačiau duona liko labai svarbi šiuolaikinių žmonių gyvenime. Joje yra gausu baltymų, angliavandenių, riebalų, kurie reikalingi energijai ir svarbiems gyvybiniams prcesams palaikyti.Jos maistinė vieta yra svarbi kiekvienam, nes duona užima svarbia vietą žmogaus maisto racijone.

Darbo tikslas : nustatyti duonos naudą ir žalą žmogaus organizmui.

Žmogaus organizmas vartodamas augalinius ir gyvūninius maisto produktus gauna visų jam reikalingų maisto medžiagų. Didžiausia dalį maisto piramidėje užima duona, grūdai, vėliau seka daržovės, vaisiai. Pieno, mėsos, žuvies produktų, kiaušinių vartojimas turi būti ribojamas. Riebalų žmogus turėtų vartoti mažiausiai.(Pociūtė, 1993)

Duona – maisto piramidėje užimą daugiausiai vietos. Kaip ir kiekvienas maisto produktas, duona gausi įvairių žmogaus organizmui reikiamų medžiagų.Nors kiekviena kvietinė duona pasižymi skirtinga jos sudėtimi, visiuose duonose yra baltymų, angliavandenių, riebalų, mineralinių medžiagų,vandens.

Angliavandeniai - aprūpina organizmą energija, tausoja baltymus ir riebalus, įeina į organizmo ląstelių sudėtį, palaiko normalią virškinamojo trakto veiklą. Pagal sandarą angliavandeniai skirstomi į grupes: paprastuosius ir sudėtinius.

  • Chemija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 75 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1503 žodžiai)
  • Monika
  • Duonos nauda ir žala žmogaus organizmui
    10 - 10 balsai (-ų)
Duonos nauda ir žala žmogaus organizmui. (2016 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/duonos-nauda-ir-zala-zmogaus-organizmui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 22:52
×