Durpės referatas (2)


Įvadas. Durpių transportavimo charakteristika. Durpių savybės. Durpių klasifikavimas. Durpių istorija. Reikalavimai durpių transportavimui. Durpių pagrindiniai gamintojai ir vežėjai. Išvados.


Durpės tai organinės kilmės degioji nuosėdinė uoliena, susidariusi iš pelkių augalijos. Durpė, kaip apibrėžia Europos Sąjungos ir Jungtinių tautų teisės aktai, yra neatsinaujinantis energijos šaltinis. Jos dažniausiai formuojasi reljefo pažemėjimuose, kuriuose laikinai arba nuolat susidaro perteklinis drėkinimas. Jos dažniausiai susidaro iš didžialapių durpinių samanų liekanų. Durpių formavimosi procesas yra labai lėtas. Per metus susidaro tik iki 1 mm storio durpių sluoksnis. Lietuvoje durpės sudaro 6,4 % šalies ploto, o aptikta daugiau nei 40 rūšių durpių. Šiuo metu į Lietuvos Respublikos naudingųjų iškasenų išteklių balansą įrašyti 64 durpynai, kuriuose yra 119 mln. t. durpių. Didžiausi durpių ištekliai yra Šilutės, Radviliškio, Rokiškio, Šiaulių ir Kelmės rajonuose.

Tikslas: Išanalizuoti durpių transportavimą ir jų charakteristiką.

Lakiųjų medžiagų kiekis sausojoje masėje 65-70%.

Durpės yra smulkios augmenijos anglėjimo produktas, o jų struktūra ir savybės didele dalimi priklauso nuo suirimo laipsnio. Durpių sudėtyje yra mažai kenksmingų nedegių likučių ir nešvarumų, nedidelis kiekis sieros. Ekspertai mano, kad laikui bėgant, durpės gali būti reali alternatyva tradiciniam kurui - anglims, naftai ir dujoms. Durpių kuras turi privalumų, palyginus su anglies ir mazuto kuru, dėl mažesnės taršos.

Durpės pagal pakrovimo ir iškrovimo būdą yra suverstinis krovinys. Pagal įpakavimo rūšį krovinys gali būti vežamas be taros, įpakuotas maišuose ar transportuojamas vienetais. Durpės yra padidintos pagal vienos krovinio vietos masę. Krovinys atsižvelgiant į siuntos dydį yra masinis. Taip pat durpės nėra pavojingas krovinys. Sandėliuojamos gali būti atviro arba uždaro tipo aikštelėse, bet dažniausiai saugomos atvirose sandėliuose.

Durpės gali būti gabenamos maišuose arba kaip suverstinis krovinys. Daugiausiai gabenamas kaip palaidas krovinys maišuose. Maišas yra pagamintas iš natūralių medžiagų arba iš plastikinių maišelių su plastiko vidiniu maišu, kuris yra nepralaidus vandens garams ir suteikia apsaugą nuo užteršimo.

Durpių pelenai yra geros, ekologiškos, pagal sudėtį natūralios trąšos;

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1844 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kate
  • Durpės referatas (2)
    10 - 9 balsai (-ų)
Durpės referatas (2). (2016 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/durpes-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:37
×