Dušai


Dušai. Tai dažniausiai skiriama vandens procedūra. Dušų klasifikacija. Dulkinis dušas (rūko). Jame žmogaus kūną veikia vandens dulkės. Lietaus dušas. Vandens srovė per specialų tinklelį daloma į atskiras sroveles. Adatinis dušas. Tai lietaus dušo. Cirkuliacinis dušas. Tai įrenginys, kurio sienos padarytos iš vertikalių vamzdelių. Srovinis (Šarko) dušas. Tai labai efektyvus masažavimo vandeniu būdas. Vėduoklinis dušas. Gaunamas ant srovinio dušo uždėjus specialų antgalį arba pirštu prispaudus srovę. Škotiškas – kontrastinis dušas arba Šatlandiškas. Tai yra dviejų. Kylantis dušas. Jis panašus į lietaus dušą. Masažinis panelis. Stiprus taškinis kūno.

Jame žmogaus kūną veikia vandens dulkės, jos susidaro tiekiant vandenį į specialų antgalį – dulkintuvą. Tai kamuolio formos su mažomis skylutėmis antgalis. Vandens lašai kaip rūkas krinta ant žmogaus kūno. Mechaninis šio dušo poveikis yra nedidelis, didesnis yra vandens temperatūrų poveikis.

Tai lietaus dušo variantas. Į lietaus dušo antgalio skylutes įsukami siaurėjantys metaliniai 5 – 7 cm ilgio vamzdeliai, kurių skylutės 0,5 – 1 mlm yra mažesnės negu lietaus dušo. Atskirų lietaus srovelių poveikis odai primena adatos dūrius. Vandens srovės slėgis lietaus ir adatiniame duše yra nuo 1 – 1,5 atm. Vandens temperatūra + 25° - + 36°C. Procedūros trukmė yra 2 – 5 min. Masažo kursas 10 – 12 procedūrų kasdien arba kas antrą dieną.

Tai įrenginys, kurio sienos padarytos iš vertikalių vamzdelių, viršuje sujungtų žiedų arba lietaus dušo antgaliu. Vamzdelių paviršiuje, nukreiptame į įrengimo, yra mažų skylučių pro kurias bėga vanduo. Masažuojama horizontaliomis – plonomis vandens čiurkšlėmis. Vanduo švirkščiamas padidintu spaudimu (1 – 1,5 atm) ir sukeldamas adatos dūrio pojūtį primena adatinį dušą. Cirkuliacinio dušo mechaninis poveikis yra stiprus. Vandens temperatūra procedūros metu gali būti iš lėto mažinama (nuo + 36° iki + 25°C).

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 402 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (544 žodžiai)
  • Rūta
  • Dušai
    10 - 2 balsai (-ų)
Dušai. (2016 m. Sausio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/dusai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:33
×