Dvasingumas - svarbiausias žmogaus vertinimo matas?


Dvasingumas svarbiausia zmogaus vertybe. Žmogaus vertinimo matas kas tai.

Dvasingumas - svarbiausias žmogaus vertinimo matas. Juk dvasingumas – vienas svariausių žmogaus vertinimo matų. Didingiausia ir dieviškiausia žmogaus savybė – sugebėjimas gailėtis ir atleisti , - rašė. Diuma sūnus. Taigi atlaidumas – svarus žmogaus vertinimo matas. Be to , ieškodamas ir lavindamas save , žmogus tampa vertesnis. Taigi pažinimas yra kelias į dvasinį tobulėjimą. Visų svarbiausia , žmogus , aukodamasis dėl kito , tampa vertybe ne tik sau , bet ir kitiems. Taigi teigiamo pavyzdžio rodymas bei auka kitam visada liks įvertinta.

Didingiausia ir dieviškiausia žmogaus savybė – sugebėjimas gailėtis ir atleisti, - rašė A. Diuma sūnus. Juk atleisdamas kitam, tampi vertybe ne tik sau, bet ir kitiems. Tai parodai begalinį gailestį, norą susitaikyti ir atlaidumą žmogui, tau nusikaltusiam. Tačiau šiandienė visuomenė nėra linkusi lengvai atleisti. Dažnai nenorima padaryti tai net artimiems žmonėms, tai ką ir kalbėti apie. Vis dėlto tikiu, jog yra žmonių, manančių, jog dvasingumas vienas svarbiausių žmogaus vertinimo aspektų. Juk apie tai kalbėta dar Biblijoje. Jėzus Kristus moko apaštalus sugebėti atleisti visiems, net ir savo priešams, nes tik taip, pasak jo, patys sulauks atleidimo iš Dievo ir kitų. Atrodo, jog šią Jėzaus pamoką išmoko psichologinių novelių pradininko Jono Biliūno apsakymo „Lazda“ pagrindinis veikėjas – tėvas.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (529 žodžiai)
  • Mokykla
  • Matas
  • Dvasingumas - svarbiausias žmogaus vertinimo matas?
    10 - 9 balsai (-ų)
Dvasingumas - svarbiausias žmogaus vertinimo matas?. (2015 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/dvasingumas-svarbiausias-zmogaus-vertinimo-matas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:49
×