Dvasingumo ir daiktiškumo dvikova


Rasinys koks zmogus yra dvasingas. Dvasingumas rasinys. Ar dvasingas lietuviu literaturos zmogus. Rašiniai apie žmogaus egzistavima pasaulyje. Dvasingumas.rasineliai. Rasiniai apie zmogaus poreikius. Kuno daiktiskumas. Daiktiškumas psichologija. Zmogaus dvasingumas rasinys. Dvasiskumo ir daiktiskumo kova.

Kas liktų iš žmogaus, jeigu vieną dieną iš jo atimtų jo svajones, norus, idealus, vertybes, troškimus, žodžiu- jo dvasinį pasaulį? Jis pasidarytų vargšas ir apgailėtinas- staiga žmogus pradėtų tiesiog vegetuoti, o ne gyventi. Galbūt vienas kitas nei nepastebėtų, kad nebeturi sielos, nes niekad nei neįtarė ją turįs. Dar kitiem sugriūtų visas pasaulis, nes dvasingumas- tai žmogiškumo įrodymas. Bet ar dvasingumas vertingesnis už kitus žmogaus poreikius, jausmus ir instinktus?

Be abejo, žmogus gyvena ant dviejų pasaulių ribos- dvasios ir materijos. Tie pasauliai tai dvi priešingybės, dvi jėgos, kurioms žmogus paklūsta. Kova tarp jų vyksta nuolatos, o vienintelis, kas turi teisę pasirinkti, kam suteikti pirmenybę, yra žmogus.

žmogus nuo pat pirmos savo gyvenimo sekundės yra apsuptas daiktų. Nieko keista, kad jis prisiriša prie jų dvasiškai ir emociškai. Bet kartais tas ryšis yra nesveikas ir netgi blokuoja žmogaus vidinį poreikį žvelgti giliau- į tai, kas slypi už materijos. Gyvendami žemėje esame apsupti tiek daug daiktų, kad labai dažnai būtent jie išpildo visą mūsų pasąmonę, mintis, arba tie daiktai, kuriuos pastebime mūsų klausos, juslės, regos pojūčiais sukuria užburtą rata, iš kurio nelengva ištrūkti. Tokį susiaurėjusį pasaulio suvokimą galima pavadinti buitiškumu. Daiktų pasaulis iš tikrųjų sudaro sieną, už kurios slypi dvasiškas pasaulis. Žmogaus užduotis- neleisti, kad vienas iš šių pasaulių išstumtų kitą, bet kad jie darnia sugyventų.

žmogus įpratęs rūpintis savo materialine gerove- jis, visų pirma, negali egzistuoti be maisto, be to, turi surasti vietą, kur galėtų gyventi. Dar, žmogus turi patenkinti miego, troškulio ir poilsio poreikius. Tai yra minimaliausi žmogaus kūno reikalavimai, bet žmogus pajunta ir kitokius norus, dažniausiai tai materialios gerovės ir prabangos troškimas. Jeigu jis paklūsta savo kūno įgeidžiams, tuoj tampa savo kūno vergu. Daiktiškumas jį nugali ir vargšas žmogus pamiršta apie dvasios pasaulio egzistavimą.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (588 žodžiai)
  • Dvasingumo ir daiktiškumo dvikova
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Dvasingumo ir daiktiškumo dvikova. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/dvasingumo-ir-daiktiskumo-dvikova.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:29
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo