Dvasinis kapitalas ekonomikoje


Dvasinis taurumas. Dvasinis kapitalas referatas. Dvasinio kapitalo samprata.. Dvasinio kapitalo samprata. Dvasinio kapitalo svarba. Embargas, jo taikymo priežastys ir atvejai pasaulio ekonomikoje.

Dvasinis kapitalas ekonomikoje. Turinys. Įvadas. Dvasinio kapitalo samprata mokslinėje literatūroje. Kapitalo svarba ir požymiai vertės kūrimo procese. Situacijos analizė ir jos sprendimo būdai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Dvasinio kapitalo sąvoka remiasi nesenu tyrinėjimu socialinio kapitalo, kuris rodo, kad religija yra pagrindinis faktorius socialinių tinklų ir pasitikėjimo sudaryme. Socialinių bei ekonominių mokslų augimas suteikia galimybę giliau pažvelgti ir dvasinio kapitalo svarbą bei reikšmę. Daugelis mokslininkų teigia, jog augantį atvirumą nematerialiems faktoriams, tokiems kaip elgesio normos ir religija, reikėtų traktuoti kaip gilių ekonominių, politinių, ir socialinių pasekmių turėjimą.

Plačiau įsivaizduojant dvasinį kapitalą, reikėtų jį susieti su socialiniu kapitalu sujungtu su

religija ir/ar dvasingumu. Tokiu būdu, dvasinis kapitalas galėtų būti socialinio kapitalo poaibiu. Robert Putnam (1995) pastebėjo, jog Jungtinėse Valstijose didžiausias socialinio kapitalo generatorius yra religija. Ji yra atsvara bei pagalba daugiau nei pusei socialinio kapitalo šalyje. Tad ši sritis turi būti išanalizuota ir suprasta.

Robert Putnam (1995) teigimu dvasinio kapitalo sąvoka lieka palyginti plati pradedant tyrinėjimus šioje srityje, tačiau tai gali būti ištirta bei išanalizuota. Šios sąvokos suvokimas leistų atrasti naujus galimybių kelius tiek kiekvienam iš mūsų atskirai, tiek organizacijoms bei visai visuomenei.

  • Microsoft Word 88 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (1822 žodžiai)
  • Universitetas
  • Imantas
  • Dvasinis kapitalas ekonomikoje
    8 - 1 balsai (-ų)
Dvasinis kapitalas ekonomikoje. (2012 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/dvasinis-kapitalas-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 15:47
×